Wojciech Mąka

W Białych Błotach nie chcą obwodnicy pod oknami

Ulica Szubińska, czyli droga wojewódzka 233, jest już w Białych Błotach zapchana do granic. Fot. Tomasz Czachorowski Ulica Szubińska, czyli droga wojewódzka 233, jest już w Białych Błotach zapchana do granic.
Wojciech Mąka

Podpisane z hukiem porozumienie w sprawie budowy obwodnicy Białych Błot to pic na wodę. A auta wciąż masakrują miejscowość.

Przez wąskie centrum podbydgoskich Białych Błot każdego dnia przejeżdża 20 tysięcy samochodów. A w centrum są przejścia dla pieszych, sklepy i firmy. Kłopoty komunikacyjne rozwiązać ma planowana obwodnica gminy łącząca Bydgoszcz z węzłem trasy S5. Podpisane w grudniu ub. roku w bydgoskim ratuszu przez samorząd województwa, władze miasta, powiatu, gminy, urzędu wojewódzkiego i Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad. Obwodnica może kosztować około 40 mln zł. Wszyscy mają zrobić zrzutkę...
Wytyczono nawet potencjalny przebieg drogi - po północnej stronie Białych Błot. - Tu jest osiedle domków, nie chcemy tu samochodów, będzie protest - zapowiadają mieszkańcy tej części gminy.

Ale porozumienie to pic na wodę...

w dalszej części artykułu:

 • Którędy przebiegać ma obwodnica?
 • Dlaczdgo mieszkańcy Białych Błot przeciwni są jej lokalizacji?
 • Dwa lata temu mówiono o finansowaniu inwestycji. Co się od tego czasu zmieniło. Czy są zabezpieczone pieniądze na inwestycję?
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Wojciech Mąka

Komentarze

5
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Karlina

Wiecie czemu oni nie chcą obwodnicy? Bo mieszkańcy tego Fyrtla przy Prefabecie - Azalowa nie stoją w korkach bo mają prosty wylot do Bydgoszczy. Dla 30 ludzi Bydgoszcz ma cierpieć? Dozwolonym są ekrany akustyczne 5m od domu a Ci mają 100m do drogi i marudzą kurde czy to jest Uzdrowisko?

Kamil

Chodzi o odkorowanie całej BYDG i zarazem Białych Błot. Natomiast przez kilka osób z AZALOWEJ nie można zrobić inwestycji? Bez przesady. Ludzie mają ekrany akustyczne pod nosami a Ci 100m dalej już płaczą za chwilę okaże się że samoloty im hałasują. Przecież te same osoby z Azalowej marudziły o składy węgla bo im pylą i za głośno. Ludzie to jest Podmiejskie Miasteczko a nie Miejscowość uzdrowiskowa!!!!

Sebastian Kamiński

Czegos tu nie rozumiem- do dyspozycji jest az 100m!!! obwodnica jednopasmowa w kazda strone bedzie miala jakies 7 metrow plus chodnik i sciezka rowerowa to niech bedzie razem 10m plus max 10 metrow odległosci od torow czyli od domow to bedzie 80 metrow lasu!!!i mieszkancom jakies 10 domow to przeszkadza? a co maja powiedziec mieszkacy domow mieszkajacych w Białych Błotach w odległości 10 metrow od głownej przelotowki???

cin1977

Można pociągnąć obwodnicę jeszcze bardziej na północ, w oddaleniu od domów - ale bez zjazdu w samych Białych Błotach, tylko jako łącznicę Szubińska - S5. A mieszkańcy jak nie chcą, niech nią nie jeżdżą, mogą dalej stać w korkach...

PS

Wreszcie coś dla Bydgoszczy. Brawo, że ruszyła budowa S5

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.