AJD

Ustroń: raport z Leśnego Parku Niespodzianek. Raróg Kiwi

Raróg Kiwi ostatnio zaginął, ale właśnie się odnalazł Fot. ARC Raróg Kiwi ostatnio zaginął, ale właśnie się odnalazł
AJD

Raróg Kiwi przysporzył nam stresu, ale na szczęście się znalazł. Jest cały i zdrowy.

Prawdziwą dumą Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu są ptaki drapieżne i pokazy lotów, które można oglądać codziennie. Czasem zdarza się jednak, że jeden z ptaków odleci trochę dalej i się zgubi.

Tak działo się już m.in. z Reganem, bielikiem amerykańskim. W tym tygodniu gdzieś w Ustroniu zaginął raróg o imieniu Kiwi. Chociaż ptak miał przyczepiony nadajnik, to pracownicy Leśnego Parku Niespodzianek stracili sygnał. Rozpoczęło się poszukiwanie , tym ważniejsze, że ptak żyje w Leśnym Parku od wyklucia i nigdy sam nie polował.

Na szczęście w czwartek po południu ptak się znalazł i zarówno pracownicy Leśnego Parku Niespodzianek, jak i goście odwiedzający to miejsce, odetchnęli z ulgą.

- Na pewno więcej takich zdarzeń ma miejsce wiosną, wtedy zmienna pogoda i silne wiatry ułatwiają ptakom oddalenie od miejsca zamieszkania. Czasem zawodzi sprzęt namierzający, wtedy możemy liczyć tylko na życzliwość osób, które na swoim terenie zauważą takiego ptaka, tak stało się też tym razem - mówi Paweł Machnowski, dyrektor Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.

Raróg to ptak z rodziny sokołowatych, który zamieszkuje południowo-wschodnią oraz środkową Europę. Jest nieco większy od sokoła wędrownego, ma bardziej masywną sylwetkę i dłuższy ogon.

AJD

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.