Uchodźcy na Śląsku: Przyjąć czy odrzucić? GŁOS MIESZKAŃCÓW

Czytaj dalej
Fot. Giannis Papanikos
Marcin Kasprzyk

Uchodźcy na Śląsku: Przyjąć czy odrzucić? GŁOS MIESZKAŃCÓW

Marcin Kasprzyk

Uchodźcy prędzej czy później trafią do miast w woj. śląskim. Bytom i Ruda Śląska już wiedzą, co oznaczają uchodźcy, inne miasta takie jak Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Częstochowa i Bielsko-Białą dopiero się przekonają. Czy powinniśmy ograniczyć napływ uchodźców? Oddajemy głos mieszkańcom.

Przyjmować czy zamykać granice Unii? Obserwuję ten spór głównie w mediach społecznościowych. To właśnie tam ktoś przypomniał, że: "Syn Syryjczyka dał nam iPhone'a", tak, chodzi o Steve'a Jobsa. Inny użytkownik napisał: "Dziś wystarczy jedno zdjęcie, żeby podbić Europę". Chodzi o fotografię 3-letniego Aylana, którego zwłoki morze wyrzuciło na plażę w tureckim Budrum.

CZYTAJ KONIECZNIE:
UCHODŹCY JADĄ DO MIAST WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Rozumiem obie postawy, i tę altruistyczną, która mówi, że trzeba pomagać ludziom w potrzebie, i tę drugą, za którą stoi zwyczajny strach przed negatywnymi zjawiskami, które mogą, choć nie muszą, z tego wynikać.

Czy przyjąłbyś uchodźcę pod swój dach?

A co wiem na pewno? Wiem, że sprawa uchodźców to kolejny temat, z którym nie radzą sobie świetnie opłacani liderzy z UE. Dokładnie tak jak nie radzą sobie z kryzysem ekonomicznym, Grecją i Ukrainą.

ZOBACZ KONIECZNIE:
UCHODŹCY Z SYRII I ERYTREI NA ŚLĄSKU

Czy przyjąłbyś/przyjełabyś uchodźców pod własny dach? Kto jeszcze nie zagłosował w sondzie, ma teraz taką szansę.

Zobaczcie i posłuchajcie, co o uchodźcach mówią mieszkańcy naszych miast w woj. śląskim.

CZYTAJ TAKŻE:
MAGDA GESSLER O UCHODŹCACH

UCHODŹCY: PRZYJMOWAĆ CZY ODRZUCIĆ?


*Złoty pociąg odnaleziony! Już rozpala wyobraźnię ZŁOTY POCIĄG MEMY
*Gala BCC Katowice, czyli rewia luksusu i przepychu ZOBACZ ZDJĘCIA
*Tak policja z Katowic zatrzymuje handlarza dopalaczami ZDJĘCIA + WIDEO z zatrzymania
*Tak się bawią Katowice! Koncert na 150-lecie Katowic URODZINY KATOWIC ZDJĘCIA

Marcin Kasprzyk

Komentarze

89
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

realistka

Nie ma nic przeciwko emigrantom ,ale to jest najazd islamu w celu zniszczenia chrześcijan. Poczytajcie tylko co to znaczy islam. a po drugie rząd nie potrafi sobie poradzić z naszymi problemami ,nie ma pracy , mieszkań a tu taki altruizm..Może by tak pokazać trochę serca polakom. A jeśli już maja być z nami niech się ucywilizują, naucza naszego języka, kultury. Poza tym za dużo ich i wraz z uchodżcami przybywają terroryści. Dlatego jestem przeciw islamistom, maja swoich pobratymców, dlaczego nie zwracają się do nich? Czy to nie dziwne?

Szczery...

Wypierdalać z brudasami...będą jebani na każdym kroku w NASZYM kraju :)

Realista

Przyjmijmy ich, niech zaczną gwałcić i zabijać, jeszcze jakaś bombka- czym mniej lewacko-tęczowych półgłówków tym lepiej, może jakąś mordę załatwią z rządu, która sieje propagandę, bo walizkę przyjęła. W Niemczech były już walki z policją, kilkaset osób, potem następne już na ulicy. Ahh jak mnie to cieszy jak debile mają nauczkę, jak będzie jakieś boom to będzie też pozytywna wiadomość- mam nadzieje, że trafi na lewaka tylko to wtedy jest szansa, że inni się nauczą :).
Lewackie myślenie jest takie: zróbmy coś i zobaczymy co będzie, lepiej leczyć niż zapobiegać, bo wtedy można podatnika naciągnąć na kasę. Zaś druga strona jest dokładnie odwrotna(nie mylmy z katoprawicą PiS). Jeszcze będziecie płakać, a ja jak nie wybuchnę to będę się śmiał, śmiał się z debili, którzy mam nadzieję zostaną usunięci, bo szkodzą tym mądrzejszym.
No nic, kręćcie sobie bat, niedługo na nim będziecie wisieć w imię Allaha.

A u nas w tym booordelu zwanym Polska(choć już na tą nazwę nie zasługuje) będzie się zwozić w dużej mierze bydło patrząc z perspektywy cywilizacji europejczyków. Zajmą mieszkania i dostaną zasiłki, których dla Polaków nie ma, wtedy podniesie się podatki dla Polaków, żeby ich utrzymywać :).
Sorry, ale to nie jest mój rząd, bo jak tak wygląda Polska to ja nie chcę być Polakiem, ja chcę Polski, która jest polska, bogata i ma się czym chwalić. Póki co jak można być patriotą w kraju w którym patriota to już idiota? Jak można być patriotą w kraju rządzonym przez obcych- to się wyklucza. Już nie jesteśmy Polakami, jesteśmy europejsatymi owcami, które tańczą jak im Uber Merkell zagra razem z herr Tussk, a teraz własnie idziemy na ubój. To nie nastąpi dziś, ani jutro, nawet nie za kilka miesięcy, ale już kilka lat gdy taka polityka socjalistyczna będzie to ten kraj zostanie zniszczony i obawiam się, że nie tylko ze strony Islamu, ale Europy i Rosji, tylko nie wiem kto będzie nas dymał pierwszy, ile czasu i kto skończy, choć już tak dosyć nieźle jesteśmy wydymani.

Polski nie ma, przykre, ale prawdziwe, póki jest na mapie. Cieszcie się, bo niebawem granice zmienią kształt- oby ktoś czytający nie musiał wspomnieć moich słów, ale przy obecnym obrocie spraw na świecie jestem raczej pesymistą. Przyczyna leży w pazerności i debilizmie na szeroką skalę, a skutek będzie taki, że bogaci zniszczą biednych czyli społeczeństwo, wojna jest bliżej niż lewakom się wydaje, a to przez ich myślenie własnie, bo nie da się wszystkim dogodzić i nie wystarczy na luksusowe życie świń przy korycie, już tak Polacy są ruchani, że robią nawet za 3-8zł/h, a na zachodzie 5-10x tyle i co dziwne, ludzie żyją, jak karaluchy, ale jednak. Ale co tam, głosujemy na lewych złodziei przy których dalej będziemy robić za jałmużnę i będziemy jechać za granice myć gary, żeby zarobić kilka razy tyle co tutaj. Brak mi słów, to nawet nie jest śmieszne to jest po prostu smutne, smutne, że kraj, mój dom ginie...a ludzie dalej są ślepi i głusi...

Internauta

Islamska inwazja jako element planu wprowadzenia NWO!
Dziennikarz Sky News, Jonathan Samuels, dotarł do wielojęzycznej "książeczki uchodźcy" wyjaśniającej wszystko co trzeba aby ruszyć w drogę do "raju" w Unii Europejskiej.
Okazuje się, że druk tych książeczek finansuje między innymi organizacja W2eu czyli Welcome To Europe, należąca do słynnego żydowskiego "filantropa" Georga Sorosa.
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/george-soros-przekazal-muzulmanskim-uchodzcom-liste-polskich-adresow-2015-09
Młodzi "Uchodźcy" lubią białe kobiety do czego zachęcają plakaty w Afryce ...
http://brd-schwindel.org/images/2014/05/Islam-muslime-kurzzeitehe-Vergewaltigung-Finnland-Norwegen-Migrationsprobleme-Werbung-in-Afrika-fuer-Freiheit-in-Europa.jpg

Michał Szalonek

Przykre, że kiedys poważna gazeta, jaką był DZ dzisiaj w tytule i podtytułach przemyca szowinizm i ksenofobię. Co to znaczy "przekonali" się czym są uchodźcy czy " co oznaczają"? Uchodźca to jakaś rasa? Jakiś jeden typ ludzi nastająy na nasz porzadek? Gdzie polskie Chrześcijaństwo deklarowane werbalnie przy każdej okazji? co wiemy o tych ludziach by pisać w ten sposób? Na dodatek sonda która Państwo proponujecie jest po prostu skandaliczna. Nie chodi o to by kogokolwiek potrzebującego przyjąc pod swój dach tylko by pomóc ludziom którzy ucielki spod noża, niezaleznie od tego czy są to "nasi" czy "obcy", tylko o to, ze kotś bogatszy, który ma dwa płaszcze oferuje komuś kto nie ma anijednego swój drugi. Imigranci i uchodźcy to zadanie, sprawdzian kim jesteśmy na prawdę. Wsty mi za tego typu artykuły.

Karolina Nowak

Wstyd mi za ten polski szowinistyczny naród. Nie jesteście godni nazywać się Europejczykami
Zasługujecie żeby rządził wami PIS i Kaczyński.

pszczyniok

znalazłoby się ze 50,000 pokoi w domach wczasowych.
Właściciele zarobiliby dobry grosz,a ludzie by jakoś pszezimowali,i nie życze nikomu żeby kiedyś w życiu był uchdźcą.

Tibek

Dla nas nie ma mieszkac a co dopiero dla nich ..

Lutek

Jakie jest stanowisko RAŚ, Plury i Gorzelika? Popierają niemieckie działania czy są przeciw?

Seba

To są ludzie co nie chcą walczyć za swój kraj a nie uchodźcy.Młodzi w siłę wieku nie powinno się ich wpuścić!

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.