Miłosz Bogdanowicz

Trwają konsultacje w sprawie stref taxi. Będą dwie taryfy w Opolu?

Czy mieszkańcy różnych dzielnic Opola będą ponosić różne koszty podróży taksówkami? Fot. Miłosz Bogdanowicz Czy mieszkańcy różnych dzielnic Opola będą ponosić różne koszty podróży taksówkami?
Miłosz Bogdanowicz

Maksymalne stawki za przejazd, podział miasta na dwie strefy oraz egzaminy dla kierowców - to główne zmiany, jakie w branży taksówkarskiej proponuje opolski ratusz. Najpierw jednak na ten temat wypowiedzą się mieszkańcy miasta.

Pomysł władz przewiduje między innymi wprowadzenie dwóch stawek taryfowych. W “starym” Opolu maksymalna opłata za każdy przejechany kilometr miałaby wynosić 3 zł w godzinach 6-22 oraz 4,50 zł w nocy. W strefie drugiej - obejmującej między innymi Wrzoski, Sławice i Czarnowąsy - ceny te wynosiłyby odpowiednio 6 i 9 złotych.

Nim nad zmianami na sesji pochylą się miejscy radni, Urząd Miasta Opola skonsultuje nowelizację prawa z mieszkańcami.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Miłosz Bogdanowicz

Zawsze staram się być z aparatem lub notatnikiem tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy. Rzeczywistość dokumentuję zarówno za pomocą klawiatury, jak i aparatu oraz kamery. Wszystko po to, by jak najszerzej pokazywać czytelnikom Nowej Trybuny Opolskiej otaczający świat. Chętnie piszę między innymi o zbiórkach na rzecz chorych dzieci, poruszam też tematy związane ze zwierzętami i inne społecznie istotne kwestie. Powiaty, którymi się opiekuję, to brzeski i namysłowski. Zachęcam więc mieszkańców tych terenów do kontaktu ze mną. W każdej sprawie, bez ogródek. Gwarantuję anonimowość.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

rychlik7

Bardzo ciekawa jest I strefa w Chmielowicach i Żerkowicach. Do granic miasta od proponowanej I strefy jest kilkaset metrów.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.