Bartosz Kukuć

Triumf Urbańczyk w zawodach Grand Prix w Łodzi

Triumf Urbańczyk   w zawodach Grand Prix w Łodzi Fot. Paweł Łacheta

Nasza najlepsza zawodniczka była bezkonkurencyjna, nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale i w punktacji w stylach motylkowym, grzbietowym i dowolnym. Tylko w stylu klasycznym oddała zwycięstwo pływającej na wysokim poziomie Paulinie Zachoszcz z Kormorana Olsztyn (trzecia w klasyfikacji). Ola wygrała siedem konkurencji: 50 i 100 motylkowym - 26,03 s i 59,42 s, 50 i 100 m grzbietowym - 26,94 s i 59,34 s, 50 i 100 m dowolnym - 24,61 s i 55,39 s oraz 100 m zmiennym - 1.01,32 min.

Drugie miejsce w punktacji ogólnej, a pierwsze w kategorii 17-18 lat, zajęła Paulina Piechota z UKS 190. Łodzianka zwyciężyła w stylu dowolnym nadystansach 200 m - 2.01,92 min, 400 m - 4.12,67 min, 800 m - 8.34,93 min i 200 m st. motylkowym - 2.17,68 min. Szóste miejsce w generalce wypływała Milena Karpisz z Piątki Konstantynów. Bardzo dobrze nauniwersyteckiej pływalni zaprezentował się Filip Wypych z AZS UŁ PŁ, który wygrał w prestiżowym pojedynku na 50 m st. dowolnym z czasem 22,43 s i pokonał innych olimpijczyków z Rio, Konrada Czerniaka (AZS Lublin) i Kacpra Majchrzaka (Warta Poznań).

Dość niespodziewanie trzecie miejsce w tej konkurencji, przed Majchrzakiem, zajął pływak naszego regionu Przemysław Gawrysiak z Omegi Kleszczów. Wypych w ogólnej klasyfikacji zajął szóste miejsce. Zwyciężył Kacper Majchrzak, przed Filipem Zaborowskim (MKP Szczecin), autorem najwartościowszego rezultatu u mężczyzn, 800 m dowolnym - 7.48,77 min i grzbiecistą Tomaszem Polewką z AZS Katowice.

Na liście zwycięzców konkurencji znalazł się też Marcel Wągrowski z Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki, który wygrał wyścig na 200 m st. zmiennym - 2.04,50 i całą punktację zmiennistów. Na wyróżnienie zasługują również starty Karoliny Piechoty, triumfatorki klasyfikacji w kategorii 15-latek i Wiktora Rajcy (oboje UKS SP 190), który wygrał punktację 14-latków.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.