Trasa rowerowa na ul. Oleskiej w Opolu odłożona na półkę. Miasto buduje ścieżki w innych miejscach

Czytaj dalej
Fot. Piotr Guzik
Piotr Guzik

Trasa rowerowa na ul. Oleskiej w Opolu odłożona na półkę. Miasto buduje ścieżki w innych miejscach

Piotr Guzik

Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie pięciu nowych tras rowerowych. Na tej liście nie ma ścieżki przy ul. Oleskiej, na którą cykliści czekają od lat. I jeszcze poczekają. Okazuje się, że tę inwestycję miasto postanowiło zawiesić.

Chodzi o odcinek ulicy Oleskiej biegnący od rejonu Solarisa aż do stacji Opole Wschodnie. To ruchliwa droga, która łączy śródmieście z dwoma osiedlami: wschodnią częścią Chabrów i zachodnim rejonem os. Armii Krajowej.

- Dlatego jest na niej nie tylko dużo samochodów, ale i rowerzystów – zauważa Jarosław Piskorski ze Stowarzyszenia Rowerowego „Piasta Opole”, który należy do ratuszowego zespołu rowerowego. - Problem w tym, że droga jest wąska, a kierowcy jadą tak, że cykliści zmuszeni są zjeżdżać na chodniki. Te jednak są w złym stanie. Stąd konieczność realizacji trasy rowerowej na tym odcinku ul. Oleskiej – mówi.

Jarosław Piskorski przypomina, że jeszcze gdy wiceprezydentem Opola był Mirosław Pietrucha, cyklistom obiecywano, że wykonanie drogi rowerowej wzdłuż ul. Oleskiej będzie dla miasta priorytetem. Deklaracje były takie, że trasa powstanie jeszcze zanim miasto zabierze się za realizację centrum przesiadkowego przy stacji Opole Wschodnie.

Niedawno ratusz rozstrzygnął przetarg na realizację tego centrum. Trasa dla rowerzystów wzdłuż ulicy Oleskiej nie powstała.

Kiedy może powstać trasa dla rowerzystów na Oleskiej? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Guzik

Opolanin z urodzenia. Stara się, by mieszkańcy byli na bieżąco z tym, jak zmienia się Opole. Za pomocą zdjęć i filmów dokumentuje jego metamorfozy, które w codziennym zabieganiu mogą umykać. Zagląda tam, gdzie nie każdy może bądź chce wejść - na place budowy i do niszczejących konstrukcji. Opisuje działania i plany władz, jak i reakcje mieszkańców na ich poczynania. Śledzi działalność lokalnych polityków i pisze o tym, o czym niekoniecznie chcą mówić otwarcie, a co pozwala lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.