Tortury i okrutny mord. Kim są oprawcy Tatiany?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Małgorzata Oberlan

Tortury i okrutny mord. Kim są oprawcy Tatiany?

Małgorzata Oberlan

- Dożywocia i pozbawienie praw publicznych na zawsze. Tego będziemy żądali dla oprawców mojej siostry - zapowiada pani Milena. Proces Arkadiusza K., Dawida P. oraz Magdaleny K. ruszy w lutym.

Okrucieństwo, jakiego doświadczyła przed śmiercią 39-letnia Tatiana, trudne jest do pojęcia. Tym bardziej, że motyw zbrodni, do której doszło przy ul. Czarlińskiego w Toruniu, ustalony w śledztwie, wydaje się banalny. Ma nim być złość jednego z oprawców o to, że kobieta namawiała jego partnerkę do zerwania z nim...

Skrępowali Tatianę i kuzyna

Proces oprawców Tatiany ruszyć ma 25 lutego 2019 roku w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Na ławie oskarżonych zasiądą dwaj 32-letni kryminaliści: Arkadiusz K. i Dawid P. oraz ich pomocnica. Magdalena K. odpowie między innymi za pomoc w zacieraniu śladów zbrodni i ukrywanie sprawców. (Między innymi, bo w śledztwie na jaw wyszły dość niesamowite okoliczności sprzed lat, o których później).

Do zbrodni doszło 9 grudnia 2017 roku w domku przy ul. Czarlińskiego w Toruniu. To tutaj mieszkała 39-letnia Tatiana, pracująca jako sprzątaczka. Według słów bliskich, była dobrym człowiekiem, nie potrafiącym odmawiać. Pod swój skromny dach przyjęła Daniela, upośledzonego umysłowo kuzyna. On tamtego grudniowego dnia cudem uszedł z życiem.

Wieczorem pomieszkujący okresowo u Tatiany Arkadiusz K. przyszedł do jej domu z kolegą Dawidem. Był przekonany, że to ona buntuje jego partnerkę, nakłania ją do zerwania z nim i wzywa policję.

Tatiana i kuzyn już spali. - A oni przygotowali sznur, wzięli siekierę, nóż, usiedli koło łóżka siostry i czekali, aż wstanie. Siostra się obudziła i już wiedziała, co się stanie - domyśla się pani Milena.

Jak ustaliła prokuratura, oprawcy skrępowali obie swoje ofiary kablem elektrycznym. Związali im ręce i nogi w sposób, który uniemożliwiał jakikolwiek ruch. Unieruchomionego kuzyna jeden z mężczyzn pobił po twarzy i skopał. Potem kryminaliści zabrali się za „rozmowę” z Tatianą. Niezadowoleni z tego, jak kobieta odpowiada na pytania, rozwścieczeni zaciągnęli ją na piętro. Tutaj zgotowali kobiecie piekło.

W toku tego śledztwa ustaliśmy, że w 2005 roku Magdalena K. podżegała do zamordowania narzeczonego - powiedział prokurator Bartosz Wieczorek

Próbowali odrąbać głowę...

- Na piętrze Arkadiusz K. uderzył kobietę kilka razy pałką bejsbolową w głowę oraz zadał ciosy nożem. Dawid P. wyrwał mu nóż z ręki i sam zaczął zadawać ciosy. Potem - toporkiem - próbował odrąbać jej głowę - relacjonuje prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Tatiana ledwo żyła, ale oprawcy nie ustawali. Dawid P. chwycił za sekator i odciął ofierze pięć palców. Prawdopodobnie był rozwścieczony tym, że nie może zdjąć jej pierścionków i poradził sobie w ten okrutny sposób. Po zabójstwie obaj mężczyźni splądrowali dom i ogołocili z wartościowszych przedmiotów.

- W tym czasie do domu na ulicę Czarlińskiego przyszła Magdalena K. Miejsce zbrodni opuścili razem - mówi prokurator Andrzej Kukawski.

Z dalszej części artykułu dowiesz się:

 • w jaki sposób oprawcy torturowali Tatianę
 • jaki związek ze zbrodnią "Lecha" z 2005 roku ma Magdalena K. 
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Bilety na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju

Bilety na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju

200,00 320,00

Kup wyjątkowy pakiet: prenumerata cyfrowa na 180 dni z biletami na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju!

Kup teraz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.