Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Zamień Reagana na Jarosława Dziemiana

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

Wielokrotnie w ostatnich latach zarówno władze miasta, jak i radni udowodnili, że mają kłopot z patronami ulic i skwerów. Do tego stopnia, że dochodziło do ostrych konfliktów. Emocje sięgały zenitu zwłaszcza wtedy, gdy nad proponowaną nazwą swój cień kładła historia oraz autorstwo pomysłu.

Tak jak w maju roku 2008 roku, gdy niektórzy białostoccy radni PiS wytoczyli ciężkie argumenty przeciwko nazwaniu jednego z rond imieniem Mikołaja Kawelina, przedwojennego prezesa Jagiellonii, fundatora wielu imprez w okresie międzywojennym, ale wcześniej pułkownika wojsk carskich. Ten epizod z jego barwnego życia okazało się dla radnych PiS nie do przełknięcia.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.