Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Z dużej ulgi mniej niż 12 groszy

Tomasz Maleta: Z dużej ulgi mniej niż 12 groszy Fot. pixabay.com Tomasz Maleta: Z dużej ulgi mniej niż 12 groszy
Tomasz Maleta

To bynajmniej nie nawiązanie do słynnego przeboju Kultu, ale kwota, o jaką mniej za metr kwadratowy podatku od nieruchomości mogli płacić białostoczanie od nowego roku. Z taką propozycją wyszli we wrześniu ubiegłego roku niektórzy radni miejscy PiS. Z tym, że pomysł został raczej „rzucony”, bez żadnych konkretów. Dopiero dociskani przez dziennikarzy wydusili z siebie, że ulga może oscylować rocznie w granicach 16 procent (daje to owe 12 groszy). Ale od razu zastrzegli, że potrzeba dalszych konsultacji i wyliczeń.

Napisałem wtedy, że po co było wyrywać się przed szereg. Należało raczej wszystko dokładnie porachować i dopiero wtedy przedstawić szczegóły propozycji. Nawet gdyby miało to być na kwadrans przed rozpoczęcie sesji rady miasta zaplanowanej na ostatni dzień września (kto wie, może z bilansu wyszłaby jeszcze większa obniżka?).

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.