Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Wygrani i przegrani w wyborach samorządowych 2018

Tomasz Maleta: Wygrani i przegrani w wyborach samorządowych 2018 Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta: Wygrani i przegrani w wyborach samorządowych 2018
Tomasz Maleta

Bez wątpienia największym zwycięzcą niedzielnych wyborów jest Tadeusz Truskolaski. Nie tylko dlatego, że nieoficjalne wyniki są jeszcze lepsze niż te sondażowe z dnia głosowania.

Wspólny mianownik sprowadza się do tego, że nie będzie drugiej tury. Tym samym Tadeusz Truskolaski nie tylko powtórzył wynik sprzed ośmiu lat, ale uniknął nerwówki z 2014 roku. Brakujące wtedy 0,63 proc. spowodowało 10 dni dość brutalnej walki z Janem Dobrzyńskim. Na dodatek wtedy stracił większościowe poparcie w radzie.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.