Tomasz Maleta: Letnie przesilenie, czyli słowo o końcu roku i wagarach

Czytaj dalej
Fot. Paweł Relikowski
Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Letnie przesilenie, czyli słowo o końcu roku i wagarach

Tomasz Maleta

Od kilku dni na ulicach Białegostoku można zaobserwować w godzinach przedpołudniowych ciekawy obrazek. Uczniowie tabunami ciągną do galerii. Bynajmniej nie sztuki, ale handlowych. Nie samodzielnie, ale w sposób zorganizowany, pod bacznym okiem opiekunów. I na pewno nie na zadośćuczynienie za niedziele bez handlu.

Tym jedynym powodem jest kino. To swoisty sposób spędzania czasu wtedy, gdy pobyt w szkole z nauką nie ma nic wspólnego. Od lat powtarzam, że zajęcia lekcyjne powinny się kończyć najpóźniej w połowie czerwca. W tym roku nie jest najgorzej, bo zostały skrócone o tydzień. Ale to i tak stanowczo za długo na pobyt w szkole o tej porze roku. W końcu mamy najdłuższe dni w roku, najbardziej słoneczne. Zamiast siedzieć w kinach dzieciaki powinny odpoczywać (oczywiście z głową i pod opieką dorosłych).

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.