Tomasz Maleta: Jazda bez pary, czyli rzecz o nowych terminalach płatniczych w radiowozach policji

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Jazda bez pary, czyli rzecz o nowych terminalach płatniczych w radiowozach policji

Tomasz Maleta

No i mamy e-rewolucję w drogówce. Bo tym jest w zasadzie możliwość płacenia mandatów kartą lub za pośrednictwem aplikacji internetowej. W dzisiejszych czasach to chleb powszedni. Bo każdy kierowca jak nie plastik, to smartfon ma w kieszeni. Grunt, by miał z czego płacić. Choć nie da się ukryć, że opłata smartfonem mandatu otrzymanego za rozmowę przez komórkę w czasie jazdy byłaby swoistym paradoksem.

Prawo jazdy mam ponad 30 lat, mandat od drogówki płaciłem dwa razy. Jeden za zatrzymanie się na zakazie, drugi za lewoskręt w miejscu niedozwolonym. W tym pierwszym przypadku przewinienia mojego nie było, bo akurat auto było użyczone innej osobie. Jako właściciel pojazdu winę wziąłem na siebie. Tym samym zaoszczędziłem policji dodatkowej biurokracji w oczywistej sprawie, w której koszty administracyjne byłyby zapewne większe niż zysk ze 100 zł mandatu.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.