Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Jak zakosić murawę, czyli słowo o stadionie miejskim

Tomasz Maleta: Jak zakosić murawę, czyli słowo o stadionie miejskim Fot. archiwum
Tomasz Maleta

Najprościej przyjść w niedzielę na Stadion Miejski przy Słonecznej i wylicytować fragmenty murawy. Wysłużona nawierzchnia po 11 latach przechodzi do historii. Jej kawałek można zabrać ze sobą do domu, a przy okazji wspomóc akcję charytatywną. Bo pieniądze zbierane na pikniku rodzinnym zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Wiktorii Długołęckiej. Ratując serce dziewczynki historia murawy tak na dobrą sprawę wcale się nie kończy.

Jej dzieje nierozerwalnie związane są z początkiem pierwszej kadencji Tadeusza Truskolaskiego. Niejednokrotnie prezydent wspominał o walce z czasem, by zdążyć z nową nawierzchnią przed rozpoczęciem rundy wiosennej 2007 roku. Sukces traktował jako zwiastun tego, że podobnie będzie z innymi inwestycjami. Od tamtej pory podgrzewana murawa była świadkiem powrotu Białegostoku po latach niebytu do elity piłkarskiej Polski.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.