Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Bon niewypał. Ale nie dla władzy

Tomasz Maleta: Bon niewypał. Ale nie dla władzy Fot. Tomasz Maleta Tomasz Maleta: Bon niewypał. Ale nie dla władzy
Tomasz Maleta

Bon niewypał - tak nazwaliśmy w „Porannym” perypetie mieszkańców z projektem szkoleniowym prowadzonym przez samorządy powiatu sokólskiego, białostockiego i gminę Białystok. Chętni na podniesienie swoich kwalifikacji mogli dostać pokaźne dofinansowanie. Pod warunkiem, że udało im się zarejestrować na stronie internetowej. I z tym ludzie mieli kolosalne problemy. Pomstowali nad klawiaturami. Ich problemy opisywaliśmy wielokrotnie. Okazało się, że od strony logistyczno-informatycznej - z punktu widzenia aplikanta - program okazał się niewypałem. Ale nie dla wszystkich. Teraz okazuje się, że gremialnie poszczęściło się samorządowcom.

Zapewne wszystko odbyło się zgodnie z prawem, nie sądzę też, by uprawnione były opinie o jakimś spisku preferencyjnym. Tyle że jako osoby ze świecznika, które na co dzień i tak dysponują znacznie większymi możliwościami niż większość mieszkańców Białostocczyzny, urzędnicy i samorządowcy powinni wykazać się swoistym imperatywem moralnym i zachować umiar w czerpaniu po jeszcze więcej. Bo powstaje wrażenie, że władza, bez względu na ustrój, już nie tylko wyżywi i wyleczy się sama, ale i dokształci się inwestując w swoją przyszłość.

Pozostało jeszcze 12% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.