Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Awers i rewers, czyli słowo o ONR i władzach miasta

Tomasz Maleta: Awers i rewers, czyli słowo o ONR i władzach miasta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta: Awers i rewers, czyli słowo o ONR i władzach miasta
Tomasz Maleta

Jest szansa, że sceny sprzed dwóch lat z przemarszu ONR-u przez Białystok przestaną w końcu okraszać materiały o ksenofobii i nietolerancji. Wszystko za sprawą kolejnych urodzin, które ONR zorganizował teraz w Gdańsku. Choć jak się porównuje reakcję na pojawienie się zielonych sztandarów z tymi z kwietnia 2016 roku, to widać znaczną dysproporcję.

Dlatego nie bez kozery napisałem, że „jest szansa”. Co prawda nie brak oburzenia, że dopuszczono się świętokradztwa w kolebce polskiej wolności, jaką jest sala BHP Stoczni Gdańskiej, ale nie umywa się ono do tego, które było po mszy w białostockiej katedrze, kazaniu byłego już ks. Międlara i pochodzie ulicami do klubu Gwint na imprezę, przed którą studentów obcokrajowców ostrzegał (by nie wychodzili z akademika) rektor politechniki. Tamte wydarzenia odcisnęły mocne piętno na zbiorowym postrzeganiu stolicy Podlaskiego jako ostoi nietolerancji. Nawet jeśli fakty przeczyły takiemu spojrzeniu.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.