Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Awaria 2.0 czyli głosowanie na budżet obywatelski Białegostoku 2019

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

Wyobraźmy sobie sytuację zgoła nie do wyobrażenia, że Polska prześcignęła w informatyzacji struktur państwowych Estonię i wybory samorządowe, takie jak chociażby te z poprzedniej niedzieli, oparte są na głosowaniu elektronicznym. Równolegle trwa cała ta nawalanka partyjno-towarzyska, ale wszyscy jej uczestniczy z dumą podkreślają jedną rzecz: internetowe oddanie głosu to dowód, że Polska dokonała cywilizacyjnego skoku w przyszłość. I nagle w dwóch ostatnich godzinach głosowania dochodzi do awarii.

Internauci-wyborcy oddają głosy, ale nie wiedzą, że gdzieś znikają w otchłani świata wirtualnego. Dopiero po trzech dnia informują o tym instytucje odpowiedzialne za przeprowadzenie głosowania nakazując jego powtórzenie dla tej grupy poszkodowanej. Już widzę i słyszę rwetes ze wszystkich stron, które przy dużym stopniu konfliktu politycznego domagają się ponownych wyborów dla wszystkich . A jeśli nie, to widzą powód do unieważnienia głosowania przez Sąd Najwyższy.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.