Tomasz Maleta: Absolutorium jak tasiemiec telewizyjny

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Absolutorium jak tasiemiec telewizyjny

Tomasz Maleta

Z każdą kolejną odsłoną coraz bardziej przewidywalny, a przez to i nudny. Bo to, że komisja rewizyjna rady miejskiej, w której większość ma PiS, będzie przeciwna skwitowaniu prezydenta za wykonanie ubiegłorocznego budżetu, było bardziej pewne niż amen w pacierzu. Wszak tak się dzieje od czerwca 2015 roku. I podobnie jest teraz. W zasadzie można napisać: nihil novi.

Ale nudno było też w pierwszej kadencji i do połowy drugiej, gdy była sytuacja przeciwna i komisja rewizyjna wnioskowała rok po roku o absolutorium dla prezydenta. Z góry można było przewidzieć scenariusz. Choć wtedy różnica była taka, że na czele komisji stał radny z opozycji (PiS, od kiedy ma większość w radzie, nie uznaje tego niepisanego obyczaju), przynajmniej formalnej, bo w praktyce różnie z tym bywało.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.