To porozumienie da miastu oszczędności

Czytaj dalej
Fot. Wydział Promocji Miasta
Jadwiga [email protected]

To porozumienie da miastu oszczędności

Jadwiga [email protected]

W tym roku około 7 tysięcy, w przyszłym - 25 tysięcy złotych zaoszczędzi Aleksandrów Kujawski.

Burmistrz Andrzej Cieśla i Sławomir Cieszyński, dyrektor makroregionu Duon Marketing and Trading S.A. nawiązali współpracę. Realizacja wzajemnego porozumienia pozwoli miejskim jednostkom zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej.

Duon to lider wśród niezależnych sprzedawców gazu ziemnego i energii elektrycznej.

Zainaugurowana podpisaniem porozumienia współpraca (nakreślona do 2018 roku) została podjęta w ramach akcji „Aleksandrów Kujawski - Świecimy Dobrym Przykładem”. Jednym z jej założeń są korzystniejsze oferty zakupu energii elektrycznej dla miejskich placówek.

- Naszym celem było zaproponowanie władzom miasta korzystnych warunków korzystania z naszych dostaw energii elektrycznej. Dzięki nowej umowie gmina zaoszczędzić w tym roku około siedmiu tysięcy złotych i dwadzieścia pięć tysięcy złotych w roku przyszłym. Obliczamy, że w całym czasie trwania umowy będzie to pięćdziesiąt tysięcy złotych oszczędności - informuje Krzysztof Noga, prezes Zarządu Duon Marketing and Trading S.A.

W najbliższej przyszłości firma rozpocznie negocjacje z Oczyszczalnią Ścieków i Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. W Duonie nie ukrywają, że chcieliby, by śladem władz miasta poszli również jego mieszkańcy, dla których przygotowano równie korzystną ofertę.

Burmistrz Andrzej Cieśla tłumaczy, że dzięki podpisanej w czwartek umowie korzystniejsze warunki poboru energii otrzymać pięć placówek oświatowych: Szkoły Podstawowe nr 1 i 3, Publiczne Gimnazjum nr 1, Przedszkole Samorządowe nr 1 oraz Warsztat Terapii Zajęciowej.

- Aleksandrów Kujawski jest pierwszą gminą w województwie, która zdecydowała się na tego rodzaju współpracę. Zobaczymy, jak ona się ułoży. Być może poszerzymy ją o dostawy gazu i fotowoltanikę, bo tym także zajmuje się firma Duon - podkreśla.

Jesienią Aleksandrów Kujawski będzie obchodził stulecie nadania praw miejskich. Już wiadomo, że także Duon włączy się w organizacje obchodów tego jubileuszu, a konkretnie Biegu Przemytnika.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.