Iwona Kłopocka

Teraz zęby można leczyć nawet srebrem i złotem

Teraz zęby można leczyć nawet srebrem i złotem
Iwona Kłopocka

Nowa metoda leczenia zębów na bazie koloidalnego roztworu cząstek srebra i złota pozwala rozwiązać problem zakażeń wtórnych.

Stany zapalne w jamie ustnej wpływają niekorzystnie na zdrowie całego organizmu. Bakterie powodujące choroby zębów i dziąseł mogą dostać się wraz z krwiobiegiem do serca, nerek i stawów, wywołując groźne choroby.

Stomatologia korzysta z wielu osiągnięć technologicznych, jednak stosowane dotychczas metody nie były w stanie zagwarantować, że po zakończonym leczeniu w zębie nie rozwinie się infekcja wtórna. To z kolei oznaczało powtórne wizyty u dentysty wciąż z tym samym zębem. Obecnie z pomocą przyszła nanotechnologia. - To, co wyróżnia nowe preparaty, to niespotykana dotąd ochrona leczonych zębów przed bakteriami po zakończonym leczeniu - mówi lek. med. chir. stom. Roman Borczyk.

Badania wykazały skuteczność srebra wobec 99,9 proc. bakterii i grzybów odpowiedzialnych za zakażenia wtórne w stomatologii. W przypadku leczenia kanałowego zaobserwowano spadek liczby powikłań o 45 proc. Wykazano również, że takie preparaty zwiększają wytrzymałość mechaniczną wypełnień stomatologicznych, co dodatkowo wpływa na poprawę trwałości leczenia. Stosowanie ich podczas zabiegów stomatologicznych poprawia skuteczność leczenia i często pozwala uniknąć stosowania osłabiających organizm antybiotyków.

Iwona Kłopocka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.