Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Sławomir Bromboszcz

Telewizor spalił się lata temu. Trzeba płacić abonament?

Halina Raś z Chrzanowa chce udowodnić, że nie zalega z opłatami, bo siedem lat temu wyrejestrowała telewizor, gdy spalił się po awarii sieci Fot. Sławomir Bromboszcz Halina Raś z Chrzanowa chce udowodnić, że nie zalega z opłatami, bo siedem lat temu wyrejestrowała telewizor, gdy spalił się po awarii sieci
Sławomir Bromboszcz

Halina Raś z Chrzanowa od ponad siedmiu lat nie ma telewizora i radia. Wyrejestrowała sprzęt, gdy ten się spalił. Otrzymała jednak do zapłaty rachunek za zaległy abonament. Nie rozumie, dlaczego ma płacić za usługę, z której nie korzystała. Kobieta bardzo się zdziwiła, gdy okazało się, że ma do zapłaty zaległe rachunki za abonament. Przyszło pismo informujące ją, że wraz z odsetkami zalega 1,4 tys. zł. Tyle nazbierało się od początku 2011 roku.

- Nie mam telewizora i nie zamierzam go kupować, mam pilniejsze wydatki. Gdy spalił mi się, to go wyrejestrowałam na poczcie. Dlaczego mam płacić? - pyta bezradnie Halina Raś.

Straciła dobytek

Pod koniec 2010 roku w budynku przy ul. Oświęcimskiej w Chrzanowie, gdzie wówczas mieszkała, doszło do awarii instalacji elektrycznej. - Gdy wróciłam z pracy, okazało się, że spaliły się wszystkie sprzęty podpięte do sieci. Wszystko przez sąsiadów, którzy nielegalnie pobierali prąd - wspomina kobieta.

Po tym wydarzeniu postanowiła się przeprowadzić. Urzędnicy pomogli jej znaleźć nowe lokum. Duże mieszkanie zamieniła na mniejsze i musiała wymienić część mebli. Pieniędzy na nowy telewizor po prostu nie wystarczyło. Poszła więc na pocztę załatwić formalności z abonamentem. Podczas przeprowadzki zachorowała i trafiła do szpitala.

W dalszej części tekstu dowiesz się jakich formalności należy dopełnić, żeby być zwolnionym z płacenia abonamentu oraz co można zrobić, kiedy ma się zaległości w jego płaceniu. 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bromboszcz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.