Iwona Kłopocka-Marcjasz

Szpitale powiatowe na Opolszczyźnie chcą więcej pieniędzy. Grożą buntem

Rośnie liczba zawieszanych szpitalnych oddziałów. Interna w Kluczborku pauzowała już dwa razy Fot. Archiwum/MD Rośnie liczba zawieszanych szpitalnych oddziałów. Interna w Kluczborku pauzowała już dwa razy
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych wystąpił do NFZ z wnioskiem o zwiększenie w tych szpitalach finansowania świadczeń medycznych. W przypadku odmowy wezwie zrzeszone w związku szpitale do wypowiadania umów z NFZ.

Przyczyną kłopotów szpitali powiatowych jest - zdaniem OZPSP - niezależny od ich dyrektorów wzrost kosztów stałych, który wynika m.in. z przepisów ustawy regulującej wynagrodzenia pracowników medycznych, ustawy o płacy minimalnej, a także z porozumienia zawartego przez ministra zdrowia z rezydentami, gwarantującego wzrost płacy dla lekarzy specjalistów. Oliwy do ognia dolało podpisane niedawno porozumienie między resortem zdrowia a pielęgniarkami.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.