Szpital ginekologiczno-położniczy w Opolu kupił sprzęt za ponad 2,3 miliona złotych

Czytaj dalej
Fot. KCGPiN
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Szpital ginekologiczno-położniczy w Opolu kupił sprzęt za ponad 2,3 miliona złotych

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Respiratory, inkubatory, aparaty KTG i do znieczulenia ogólnego - to tylko część sprzętu medycznego, kupionego w ostatnich dwóch latach dla Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Całkowita wartość to ponad 2,3 mln zł, z czego 1, 8 mln zł pochodzi z funduszy Unii Europejskiej.

Nowy sprzęt trafił m.in. na Oddział Anestezjologii. W opolskim szpitalu ginekologiczno-położniczym w ubiegłym roku wykonano ponad trzy tysiące znieczuleń – ok.700 operacji ginekologicznych na bloku operacyjnym, 1315 cięć cesarskich, prawie 700 drobnych zabiegów w znieczuleniu ogólnym na salach zabiegowych.

- Nowy sprzęt umożliwił bezpieczną organizację znieczuleń, porodów i monitorowania pacjentek w okresowo stworzonej strefie „covidowej”, pozwolił na unowocześnienie stanowisk w sali poanestetycznej, wymianę aparatu do znieczulenia na sali operacyjnej, doposażenie sal zabiegowych i stanowiska do znieczulenia na sali porodowej- powiedziała kierująca Oddziałem Anestezjologii, Ewa Orska. - Dbamy o bezpieczeństwo procesu leczenia i porodu, wykorzystując swoją wiedzę i wynikającą z doświadczenia intuicję. Sprzęt medyczny, bezpieczne monitorowanie, jest niezbędne. Cieszy nas, że spełniamy standardy ministerialne i akredytacyjne, a fundusze unijne pozwalają na stałą modernizację.

Zakup sprzętu i aparatury medycznej oraz środków ochrony indywidualnej był możliwy dzięki realizacji projektu pn. „Zakup aparatury i sprzętu medycznego w celu poprawy wysokospecjalistycznej opieki nad matką i dzieckiem w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

- Nieustannie staramy się o udział w programach dofinansowanych m.in. z funduszy unijnych, aby podnosić nasze standardy. Nowoczesny sprzęt medyczny jest bardzo kosztowny, a jednocześnie niezbędny do udzielania świadczeń. Zależy nam, aby nasi pacjenci mieli zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie. Większość sprzętu medycznego, który kupiliśmy dzięki funduszom unijnym, m.in. aparat do badań przesiewowych, lampy do fototerapii, inkubatory, respiratory została skierowana na Oddział Neonatologii, na którym przebywają noworodki, w szczególności przedwcześnie urodzone. Oddział Ginekologiczno – Położniczy wzbogacił się np. o nowe stanowisko do resuscytacji noworodka, kardiomonitory i urządzenia monitorujące tętna płodu – powiedziała Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum.

Jak podkreśla wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura, troską zarządu województwa jest dbałość o jak najlepszą opiekę nad matką i dzieckiem w regionie. – Dzisiaj ta opieka medyczna jest na bardzo wysokim poziomie, ale zawsze warto dbać o jeszcze lepszy sprzęt. Cieszę się, że możemy w tym wspomagać opolski szpital – mówi pani wicemarszałek.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W 2020 r. w Klinicznym Centrum było hospitalizowanych 8 856 pacjentów, w poradniach konsultacyjnych zostało udzielonych 8 600 porad.

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.