Szlachetna Paczka 2017. Nic tak nie pociesza w biedzie, jak dobre serca innych

Czytaj dalej
Fot. Slawomir Mielnik
Krzysztof Ogiolda

Szlachetna Paczka 2017. Nic tak nie pociesza w biedzie, jak dobre serca innych

Krzysztof Ogiolda

Szlachetna Paczka dotarła w tym roku do 537 rodzin w naszym regionie. Każdej z nich żyje się niełatwo. Ale w każdej zapanowała radość. I to jest wielka wartość tej akcji.

Marzena ma dwoje małych dzieci, Wanda - czworo dorosłych. Obie doświadczyły domowej przemocy. Obie też dostały Szlachetną Paczkę. - Najcenniejsze w niej jest to, że ktoś o nas pomyślał z miłością - mówią panie.

Szlachetna Paczka to był dla mnie szok - mówi Marzena. - Najpierw dlatego, że ona składała się z 21 paczek, ogromnych kartonów, które wypełniły cały nasz pokój. Spodziewałam się, że dostanę mleko dla małej, jakieś ubranka dla starszej córki. Dostałyśmy między innymi wielką trzydrzwiową szafę.

Szlachetna Paczka dała nam wiele radości, uśmiechu, świadomości, że ktoś o nas pamiętał - mówią obdarowane osoby i dziękują za pomoc.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.