Szkoła potrafi generować spore zyski z wynajmu

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

Szkoła potrafi generować spore zyski z wynajmu

Karolina Rokitnicka

Hala sportowa Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim ma już 12 lat. W ostatnich tygodniach przeprowadzono jej remont.

- Na hali odnowiono podłogę. Przy okazji tak poważnych prac odświeżono ściany i dokonano przeglądu instalacji oświetleniowej. Prace malarskie podłogi wykonała wyłoniona w przetargu specjalistyczna firma z Gdyni dając na nie 5 lat gwarancji. Odnowienie ścian było zadaniem pracowników szkoły. Wystarczył matematyczny cyrkiel i trochę cierpliwości, a na ścianach powstały olimpijskie symbole - informuje asystentka burmistrza Kowalewa Karolina Kowalska.

Pomalowanie podłogi oraz zakup specjalistycznych farb kosztował 35 tys. zł. Pieniądze na ten cel w ubiegłym roku zarobiła szkoła, która użyczała swą bazę na organizację kolonii, obozów, turniejów i pokazów.

- Gratuluję dyrektor gimnazjum Renacie Falucie Kaszu-bowskiej i jej pracownikom, bo wiem, że jest to bardzo uciążliwe i pracochłonne. Jest to kolejny rok, gdzie gimnazjum, po odjęciu kosztów wynajmu, wypracowuje poważny zyski. Wszystkie środki pozostają do wykorzystania na potrzeby tej szkoły. Wcześniej za nie m.in. zakupiono kotary do podziału hali sportowej czy łóżka - informuje burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.