ŚWIDNICA. Są plany, by w gminie powstał dom dziennego pobytu dla seniorów. Gdzie działałaby taka placówka?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

ŚWIDNICA. Są plany, by w gminie powstał dom dziennego pobytu dla seniorów. Gdzie działałaby taka placówka?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Gmina Świdnica planuje stworzyć dom dziennego pobytu dla starszych mieszkańców. W takiej placówce na co dzień mogłoby przebywać co najmniej 15 seniorów.

- Trwają intensywne prace dotyczące pozyskania środków na stworzenie domu dziennego pobytu dla seniorów w Świdnicy – mówi wójt gminy Świdnica, Krzysztof Stefański. - Składamy wniosek o dofinansowanie w naborze do rządowego programu Senior Plus. Złożymy również dokumenty na wyposażenie i prace adaptacyjne takiej placówki do Europejskiego Funduszu Społecznego. Dom dziennego pobytu powstanie w budynku dzierżawionym od świdnickiej parafii, naprzeciwko skrzyżowania z drogą do Zielonej Góry Ochli. Tutaj znajduje się też duży plac rekreacyjny. To miejsce wydaje się idealnie stworzone pod ten projekt.

Sprawami formalnymi, rekrutacją zajmie się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Gmina planuje też ewentualny dowóz seniorów do domu dziennego pobytu z sołectw oddalonych od Świdnicy. Przyjętych do placówki będzie co najmniej 15 osób.

- Adaptację budynku, zgodnie z wymogami projektów, musielibyśmy skończyć do końca tego roku – wyjaśnia wójt Krzysztof Stefański. Budynek należy do świdnickiej parafii, gmina planuje go od niej wydzierżawić. Dawniej w obiekcie mieściło się przedszkole, potem fundacja. Remont nie musiałby więc być przeprowadzony od zera.

- Jest to uczciwa umowa, na zasadzie której my będziemy przeprowadzali modernizację – wyjaśnia wójt Krzysztof Stefański. - Poniesiemy koszty i rozliczymy to właśnie w ramach umowy między gminą a parafią.

Gdzie przydałby się jeszcze taki dom dziennego pobytu dla seniorów? Czekamy na Państwa opinie!

ZOBACZ TEŻ: ZIELONA GÓRA. Tutaj integrować się będą młodzi i seniorzy. Dzienny Ośrodek Młodzieżowy w Zielonej Górze zaprasza na dni otwarte

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.