Superoferta dla Otmętu Krapkowice

Czytaj dalej
Marcin Sagan

Superoferta dla Otmętu Krapkowice

Marcin Sagan

Drużyna z Krapkowic najpewniej zagra w zreformowanej 1. lidze.

Ważą się losy reformy w rozgrywkach 1 ligi kobiet. W poprzednim sezonie na tym poziomie była jedna grupa, w której występowało 11 drużyn. Według nowych założeń w najbliższych rozgrywkach mają być dwie grupy po 10 zespołów. W tej sytuacji oznacza to dokooptowanie kilku do grona 1-ligowców. Ofertę gry na zapleczu ekstraklasy dostał nasz Otmęt Krapkowice, który w poprzednim sezonie zajął 3. miejsce w grupie południowej 2 ligi.

- Zrobiliśmy „burzę mózgów” i jeśli reforma zostanie wprowadzona, to przyjmujemy tę ofertę - mówi prezes Otmętu Bartosz Banachowski. - Niemal wszystko za tym przemawia. Po pierwsze chodzi o prestiż. Dodatkowo mogłoby się okazać, że jeśli zostaniemy w 2 lidze, to grać w niej będzie pięć czy sześć zespołów. Jak w takiej sytuacji mówić o normalnym sezonie i rywalizacji? Już w poprzednich latach było tak, że przerwa w czasie sezonu trwała bardzo długo. Oczywiście występy na tym poziomie to też gratka dla naszych wiernych i licznych kibiców.

Gra szczebel wyżej wiążę się też jednak z wyższymi kosztami funkcjonowania klubu.

- Na nadmiar pieniędzy, jak chyba wszystkie znane mi kluby nie narzekamy - zaznacza prezes Banachowski. - Każdą złotówkę dokładnie oglądamy z dwóch stron przed jej wydaniem. Koszty oczywiście są większe, ale też nie ma co przesadzać, że rosną one lawinowo. Po zapytaniu ze strony związku czy chcemy grać w pierwszej lidze oczywiście od razu zwróciliśmy się do władz naszej gminy i starostwa powiatowego. Otrzymaliśmy zapewnienie, że te dwie instytucje nam pomogą, za co możemy być wdzięczni. Bez tych deklaracji pewnie byśmy nie podjęli wyzwania. Oferta gry w wyższej klasie to świetna sprawa. Mamy wielu kibiców, którzy pewnie nie darowaliby nam, gdybyśmy nie „podjęli rękawicy”.

Decyzja o wprowadzeniu reformy zapadnie w najbliższych dniach, choć jest niemal przesądzone, że w kolejnym sezonie będą dwie grupy na drugim poziomie rozgrywek . Wstępnie zaplanowano również początek zmagań, a inauguracja ma się odbyć 23-24 września.

Zawodniczki Otmętu przygotowania do sezonu zaczną w połowie sierpnia. Żadna z dotychczasowych szczypiornistek nie zadeklarowała chęci odejścia z klubu, a pewnie będzie kilka nowych. Drużynę ma nadal prowadzić trener Andrzej Matyszok.

Marcin Sagan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.