Strzeleckie „Przytulisko” przeszło remont - 
tutaj bezdomni odetchną od życia na ulicy

Czytaj dalej
Radosław Dimitrow

Strzeleckie „Przytulisko” przeszło remont - 
tutaj bezdomni odetchną od życia na ulicy

Radosław Dimitrow

Bezdomni ze Strzelec Opolskich będą mogli w lepszych warunkach ogrzać się, zjeść, wziąć prysznic, a także zrobić pranie.

Stowarzyszenie „Barka” odnowiło przytulisko znajdujące się przy ul. Marka Prawego w Strzelcach Opolskich. Obiekt otwarty jest dla wszystkich bezdomnych, którzy szukają choć chwili wytchnienia. Tutaj dostaną bieliznę, ubrania, mogą się ogolić, a także zjeść coś ciepłego.

W ramach remontu obiektu wymienione zostały posadzki, uzupełnione tynki, a całość odmalowana. Bezdomni mają tutaj do dyspozycji szatnię, łazienkę, niewielką kuchnię i pokój dzienny.

 • Obiekt, który należy do „Barki”, uzupełnia lukę w pomocy społecznej.
 • Z przytuliska regularnie korzysta około 25 osób.
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.