Strefa gminy Ujazd będzie połączona z węzłem na A4

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Strefa gminy Ujazd będzie połączona z węzłem na A4

Radosław Dimitrow

Dzięki tej inwestycji samochody nie będą już krążyć po okolicy, a strefa gospodarcza stanie się jeszcze atrakcyjniejsza dla inwestorów.

Inwestycja prowadzona jest na drodze wojewódzkiej nr 426 przy węźle Kędzierzyn-Koźle, w rejonie wsi Olszowa.
- W miejscu, gdzie zaczynają się drogi dojazdowe do bramek autostradowych, wybudowane będzie rondo oraz dodatkowy łącznik prowadzący wprost do strefy gospodarczej gminy Ujazd - tłumaczy Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

- Dzięki temu dojazd do strefy będzie jeszcze prostszy - zauważa Tadeusz Kauch, burmistrz Ujazdu. - To bardzo ważne, bo widać, że z każdą nowo powstającą firmą rośnie ruch samochodowy w strefie.

Dużo jest zarówno ciężarówek, które wożą towary, jak i samochodów osobowych, którymi pracownicy dojeżdżają do pracy. W fabrykach działających na terenie strefy już pracuje 1200 osób. A do 2018 r. liczba zatrudnionych może wynieść nawet 2000, bo dwa największe zakłady: IFA i Mubea (produkują części samochodowe) deklarują, że będą potrzebować nowych rąk do pracy.

Polska spółka Ejot stawia obecnie w strefie magazyn mocowań budowlanych, a niemieckie firmy Bito (producent plastikowych pojemników) i Wolf (producent drutu) szykują się do budowy swoich fabryk.

- Przy okazji budowy ronda i łącznika udało się pozyskać dodatkowego inwestora - dodaje burmistrz Kauch. - To firma Lotos, która wybuduje przy strefie stację paliw.

Węzeł tymczasowo zamknięty

Na razie w miejscu prowadzonych robót drogowych, kierowcy muszą się spodziewać utrudnień. Ruch samochodów na trasie nr 426 odbywa się bowiem tylko jednym pasem, który wyznaczony został żółtymi liniami.

Wkrótce pojawi się jednak dodatkowe utrudnienie: od 17 września do 28 października węzeł autostradowy Kędzierzyn-Koźle będzie zamknięty. - Objazdy będą się prowadzić poprzez sąsiedni węzeł Strzelce Opolskie - informuje Ireneusz Dyła, zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami w opolskim oddziale GDDKiA.

Budowa ronda wraz z łącznikiem pochłonie 7,2 mln złotych.

Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.