Radosław Dimitrow

Starosta strzelecki poprosił radnych, by obniżyli mu pensję

Józef Swaczyna odebrał tytuł Samorządowca 20-lecia, a potem obcięto mu pensję. Fot. Radosław Dimitrow Józef Swaczyna odebrał tytuł Samorządowca 20-lecia, a potem obcięto mu pensję.
Radosław Dimitrow

Józef Swaczyna będzie zarabiał o blisko 1 tys. zł mniej niż dotychczas. Taką decyzję podjęli radni na prośbę samego zainteresowanego.

Sprawa ma związek z rozporządzeniem Rady Ministrów, jakie zostało przyjęte, gdy wyszło na jaw, że ministrowie w rządzie PiS (wraz z byłą premier Beatą Szydło) wypłacili sobie wysokie nagrody - po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział wówczas, że wszyscy politycy od samorządowców po posłów i senatorów będą mieli obniżone pensje. Na pierwszy ogień poszli wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i starostowie - na obcięcie wynagrodzeń rząd dał im czas do 1 lipca.

- To, że osobiście nie zgadzam się z tym prawem, nie zwalnia mnie z obowiązku jego przestrzegania - tłumaczy Józef Swaczyna.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.