Radosław Dimitrow

Starosta strzelecki poprosił radnych, by obniżyli mu pensję

Józef Swaczyna odebrał tytuł Samorządowca 20-lecia, a potem obcięto mu pensję. Fot. Radosław Dimitrow Józef Swaczyna odebrał tytuł Samorządowca 20-lecia, a potem obcięto mu pensję.
Radosław Dimitrow

Józef Swaczyna będzie zarabiał o blisko 1 tys. zł mniej niż dotychczas. Taką decyzję podjęli radni na prośbę samego zainteresowanego.

Sprawa ma związek z rozporządzeniem Rady Ministrów, jakie zostało przyjęte, gdy wyszło na jaw, że ministrowie w rządzie PiS (wraz z byłą premier Beatą Szydło) wypłacili sobie wysokie nagrody - po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział wówczas, że wszyscy politycy od samorządowców po posłów i senatorów będą mieli obniżone pensje. Na pierwszy ogień poszli wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i starostowie - na obcięcie wynagrodzeń rząd dał im czas do 1 lipca.

- To, że osobiście nie zgadzam się z tym prawem, nie zwalnia mnie z obowiązku jego przestrzegania - tłumaczy Józef Swaczyna.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Radosław Dimitrow

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.