Społecznik Roku Województwa Opolskiego 2020. Kandydatów można zgłaszać do 9 września

Czytaj dalej
Fot. Mateusz Majnusz
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Społecznik Roku Województwa Opolskiego 2020. Kandydatów można zgłaszać do 9 września

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Marszałek Województwa Opolskiego – jak co roku - ogłosił konkurs, którego celem jest uhonorowanie i wyróżnienie osoby działającej na rzecz dobra wspólnego oraz promocja postaw społecznych. Kandydatów należy zgłaszać do 9 września br.

To już siódma edycja konkursu. "Społecznik Roku” musi być pełnoletnim mieszkańcem województwa opolskiego, który działa nieodpłatnie na rzecz innych osób oraz swojego otoczenia. Uhonorowana może być osoba, która działa od lat z dużym zaangażowaniem na rzecz zmian, na których zyskuje środowisko lokalne i przeciwdziała problemom społecznym, inicjuje działania, akcje i przedsięwzięcia społeczne w swoim środowisku, zachęcając do działania innych.

Kandydatów do tytułu „Społecznik Roku Województwa Opolskiego 2019” mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, instytucje oraz pełnoletnie osoby fizyczne (pod warunkiem dołączenia rekomendacji organizacji pozarządowej, instytucji lub nieformalnej grupy osób).

Zgłoszeni kandydaci będą oceniani przez Kapitułę, wg następujących kryteriów:

Wnioski zgłoszeniowe wraz z regulaminem dostępne są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz w Biurze Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego UMWO.

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy składać w siedzibie organizatora osobiście lub przesłać za pośrednictwem platformy ePUAP albo listownie na adres urzędu.

Termin składania wniosków mija 9 września 2021 r. O zachowaniu terminu decyduje data nadania.

W czerwcu podczas uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej uhonorowano osoby aktywne społecznie w 2019 roku.

Nagrodę główną w konkursie Społecznik Roku Województwa Opolskiego 2019 otrzymała Wioletta Kardas, wolontariuszka OSP w Nasalach, przewodnicząca Stowarzyszenia Popierania Zaradności Życiowej, Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Pomocy Wzajemnej, założycielka Koła Gospodyń Wiejskich, członek rady sołeckiej Pogorzałki.

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.