Edyta Hanszke

Spada bezrobocie, za to przybywa skarg na pracodawców [ANALIZA]

Od kilku lat niezmiennie do tzw. zawodów deficytowych na Opolszczyźnie należą spawacze. Od kilku lat niezmiennie do tzw. zawodów deficytowych na Opolszczyźnie należą spawacze.
Edyta Hanszke

Już tylko 25,5 tysięcy osób bez pracy jest obecnie zarejestrowanych w województwie, ale coraz trudniej ich zaktywizować. Mimo rynku pracownika rośnie liczba skarg na pracodawców.

Wyniki za 2017 rok i pierwszy kwartał br. podali dziś radnym sejmiku województwa przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu i Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu.

Jacek Suski, dyrektor WUP w Opolu, mówił, że po tym jak na koniec marca zeszliśmy z poziomem bezrobocia do 7 proc., do końca tego roku może być on jeszcze niższy i wynieść od 6 do 6,5 proc.

- Różnica między nami a średnią w kraju coraz bardziej się zmniejsza. W ostatnich dwóch miesiącach notowaliśmy jedne z najwyższych spadków wśród 16 województw - mówił dyrektor Suski.

Spośród opolskich powiatów najtrudniejsza sytuacja jest w głubczyckim, gdzie stopa bezrobocia jest dwucyfrowa (11 proc. na koniec marca), a najlepsza w mieście Opolu (4,1 proc.) Podobnie niska stopa jest w powiatach oleskim, krapkowickim i strzeleckim.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.