Ryszard Warta

Śmierć zabójcy i inne horrory [MINĄŁ TYDZIEŃ]

Audi, które za Włocławkiem zderzyło się z cysterną zostało całkowicie rozbite.  Do wypadku doszło około godz. 11. Fot. Policja Włocławek Audi, które za Włocławkiem zderzyło się z cysterną zostało całkowicie rozbite. Do wypadku doszło około godz. 11.
Ryszard Warta

Dziś będzie na ponuro. Codzienność kryminalnych zagadek, z jakimi mierzą się policjanci i prokuratorzy niewiele ma wspólnego z zawikłanymi enigmatami rozpalającymi wyobraźnię miłośników literatury kryminalnej. Rzeczywistość jest zazwyczaj bardziej banalna. Jakiś cios nożem po nocnym sklepem, śmiertelne pobicie po kłótni o byle co, krwawy koniec kolejnej domowej awantura...

Bywają jednak sprawy mniej tuzinkowe. W środę pisaliśmy o wypadku, do jakiego doszło w zeszły piątek na starej „jedynce” za Włocławkiem. Audi prowadzone przez młodego, 24-letniego mężczyznę wbiło się autocysternę z ładunkiem kilku tysięcy litrów oleju opałowego. Cysterna momentalnie stanęła w płomieniach. Jej kierowca zdołał wyskoczyć z kabiny, człowiek z audi nie miał żadnych szans.

Tragedia jakich pełno na polskich drogach? Niezupełnie. Toruńscy śledczy podejrzewają, że mężczyzna, który zginął w tym wypadku, tego samego dnia rano w jednym z garaży na toruńskim Podgórzu miał dopuścić się próby zabójstwa. Według tego scenariusza 24-latek był zainteresowany kupnem wozu, spotkał z jego właścicielem w garażu i tam zaatakował go siekierą. Zabrał auto i wyjechał na szosę w stronę Łódzi. Ostatnia podróż zakończyła się na prostym, leśnym odcinku drogi koło Kowala. Czy tak właśnie było? To już wyjaśni musi prokuratura.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.