Śledztwo w sprawie śmierci 4 dzieci w Ciecierzynie. Wszystkie noworodki urodziły się żywe, zabiła je matka

Czytaj dalej
Fot. Mirosław Dragon
Mirosław Dragon

Śledztwo w sprawie śmierci 4 dzieci w Ciecierzynie. Wszystkie noworodki urodziły się żywe, zabiła je matka

Mirosław Dragon

Sekcja zwłok, której wyniki właśnie ujawniono, potwierdziła zeznania matki dzieci, których szczątki znaleziono w grudniu ubiegłego roku w Ciecierzynie w województwie opolskim. Matka i jej konkubent przebywają w areszcie. Obojgu grozi nawet dożywocie.

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. W jednym z domów jednorodzinnych w małej wiosce pod Byczyną policjanci znaleźli szczątki czwórki noworodków.

Ich matka, 27-letnia Aleksandra J. w sądzie przyznała się do zabicia dzieci. Wskazała też miejsca, gdzie ukryła szczątki noworodków. Zeznała, że rodziła sama w domu i dusiła nowo narodzone dzieci, wkładając je do reklamówki i odcinając im w ten sposób dostęp powietrza.

- Wyniki sekcji zwłok noworodków potwierdzają treść zarzutów przedstawionych podejrzanej - mówi Anita Dąbrowa-Derda, prokurator rejonowa w Kluczborku. - Ze względu na charakter sprawy na obecnym etapie nie możemy ujawnić więcej szczegółów, ale okoliczności sprawy potwierdzają, że dzieci rodziły się żywe.

Przychodziły na świat w sierpniu 2013, maju 2015, sierpniu 2016, ostatnie dziecko, które matka zabiła, urodziło się 30 listopada 2018 roku. To była dziewczynka. Zgodnie z przepisami można było nadać jej imię. Ewelinka została pochowana w lutym tego roku na cmentarzu komunalnym w Kluczborku we wspólnym grobie. Na tablicy nagrobnej wyryty został napis: „Ewelina z rodzeństwem”.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mirosław Dragon

Jestem dziennikarzem oraz wydawcą „Nowej Trybuny Opolskiej" i portalu internetowego Nto.pl
Można do mnie pisać: mdragon@nto.pl lub dzwonić: 510 026 553.


Jestem dziennikarzem multimedialnym: oprócz pisania artykułów, robię też zdjęcia, a także nagrywam i montuję reporterskie wideo.


Moje artykuły i materiały dziennikarskie miały w ubiegłym roku łącznie prawie 20 milionów odsłon.


Wykrywam afery, patrzę władzy na ręce, ale też opisuję historię lokalną, przedstawiam interesujące inicjatywy i ciekawych ludzi.


Najbardziej szczęśliwy jestem wtedy, gdy uda się pomóc potrzebującym ludziom, chorym dzieciom. To są momenty, kiedy okazuje się, że jesteśmy z czytelnikami i darczyńcami jedną wielką rodziną!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.