Bogumiła Rzeczkowska

Sesja nadzwyczajna bez klęski żywiołowej

Radni dopytywali, jak to jest, że Targ Rybny został otwarty, a go nie ma. Urzędnicy odpowiadali, że to nie sklepy Radni dopytywali, jak to jest, że Targ Rybny został otwarty, a go nie ma. Urzędnicy odpowiadali, że to nie sklepy
Bogumiła Rzeczkowska

Na wczorajszej sesji nadzwyczajnej usteccy radni uchwalili poprawki w dokumentach finansowych miasta. Sesję zwołano w czasie urlopowym, dlatego że Ustka dostała dofinansowanie na budowę węzła i trzeba ogłosić przetarg. Brakuje jej natomiast na urządzenie Targu Rybnego i modernizację oświetlenia.

Chodziło o to, by do budżetu miasta i Wieloletniej Prognozy Finansowej wprowadzić poprawki dotyczące najważniejszych obecnie inwestycji w mieście z dofinansowaniem unijnym. Radni musieli dołożyć pieniędzy, by miasto sprostało żądaniom oferentów przetargowych. A ci zażyczyli sobie więcej na budowę stacjonarnych elementów Targu Rybnego i modernizację oświetlenia, niż ratusz chciał na to przeznaczyć. Potrzebna więc była zgoda rady na zasilenie inwestycji. Należało też wpisać jako dochód przyznane dofinansowanie marszałkowskie na budowę węzła komunikacyjnego.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogumiła Rzeczkowska

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.