ŚDM 2016. Bp Muskus: nie możemy dać się zastraszyć

Czytaj dalej
Fot. Fot. Adam Wojnar
Piotr Ogórek

ŚDM 2016. Bp Muskus: nie możemy dać się zastraszyć

Piotr Ogórek

Departament Stanu USA ostrzegł swoich obywateli przed wyjazdem do Polski na Światowe Dni Młodzieży, bo może się to łączyć z groźbą zamachu terrorystycznego. - Nie możemy się dać zastraszyć - mówi bp Damian Muskus.


Piotr Ogórek

Wczoraj w Krakowie po raz drugi gościła komisja z Watykanu. Koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM bp Damian Muskus powiedział, że uzgadniano szczegółowy plan wizyty papieża Franciszka w Polsce. Poznamy go do połowy czerwca.

31 maja zakończyła się rekrutacja wolontariuszy na ŚDM. Zgłosiło się ponad 22 tys. osób. ponad 3,5 tys. to zaakceptowani obcokrajowcy. 18,5 tys. Polaków czeka na weryfikację.

Departament Stanu USA poinformował o ryzyku zamachów podczas ŚDM i Euro 2016. Bp Muskus stwierdził, że nie możemy dać się zastraszyć. Zaprzeczył także, że z chęci przyjazdu do Polski rezygnują zagraniczne grupy pielgrzymów.

Piotr Ogórek

Redaktor i dziennikarz od blisko 12 lat. Od 2013 roku piszę przede wszystkim o Krakowie. Najczęściej zajmuję się kwestiami związanymi z planowaniem przestrzennym, urbanistyką, zabudową Krakowa i wielu aspektach powiązanych z tymi zagadnieniami. Piszę także o lokalnej polityce i sprawach związanych z ochroną środowiska.

Komentarze

6
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ochroniarz

Muskus tak bebla bo co ma mówić palant jeden z drugim co będą mieć obstawę!!!

la A.S.C.

la

https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Oragnistow-4-490920631095168/?fref=ts

awd

Cała nadzieja w skrajnie niesprzyjających warunkach pogodowych.......

k45

Czy KK i władze miasta przygotują broszury dla zagranicznych pielgrzymów ostrzegające przed agresją , rasizmem i nienawiścią ze strony krakowskiej pseudo-patriotycznej , młodzieży noszącej koszulki z symbolami z drugiej wojny światowej ? Broniącej tradycyjnych wartości katolickich i darzących miłością osoby o wschodnim akcencie czy śniadej cerze ? Warto byłoby też objaśnić drogim gościom zza granicy co znaczą te piękne napisy na elewacjach..........

obrona wiary

Przepraszam, czy chodzi o zastraszanie ateistów i niewierzących?

KR003H

Pewnie, nie daliście się zastraszyć mafii dominikańskiej a mielibyście bać się terrorystów z Bliskiego Wschodu o jakże zbliżonych poglądach.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.