Ścieżka rowerowa powstaje przy Częstochowskiej w Opolu

Czytaj dalej
Fot. Fot. Sławomir Mielnik
Sławomir Draguła

Ścieżka rowerowa powstaje przy Częstochowskiej w Opolu

Sławomir Draguła

400 tysięcy złotych kosztuje szlak dla pieszych i cyklistów, który powstaje przy ul. Częstochowskiej. Ścieżki budowane są też w ramach robót prowadzonych na ul. Niemodlińskiej na opolskim Zaodrzu.

- I bardzo dobrze, że budują tę ścieżkę, bo bez niej, dojazd rowerem, czy dojście pieszo do działek usytuowanych na ulicy Częstochowskiej, jest utrudnione i niebezpieczne - mówi Antoni Wisłocki, rowerzysta z Opola.

To prawda. Chodnik na ulicy Częstochowskiej kończy się przy stacji Opole Gosławice. Potem piesi idący w stronę ul. Arki Bożka, muszą korzystać z pobocza bardzo ruchliwej drogi, która jest wylotem z Opola m.in. na Częstochowę i Warszawę.

- Zgadzam się, brakowało połączenia szlaku pieszo-rowerowego od stacji do istniejącej już ścieżki w okolicy skrzyżowania z ul. Arki Bożka, ale to się niebawem zmieni - zapewnia Mirosław Pietrucha, wiceprezydent Opola.

Miejski Zarząd Dróg w Opolu ruszył już bowiem z budową kilkusetmetrowego odcinka.

Rowerzyści pojadą, a piesi pójdą nową ścieżką pod koniec sierpnia

- To będzie ścieżka dla pieszych i rowerzystów o nawierzchni bitumicznej - dodaje wiceprezydent Pietrucha. - Zakończenie prac planujemy w końcówkę sierpnia.

Koszt inwestycji to 400 tysięcy złotych. Robotnicy wytyczyli już ślad przyszłego traktu i wykonują roboty ziemne, potem zrobią podbudowę ścieżki i wyleją na asfalt.

To niejedyne inwestycje, które wykonywane są w mieście z myślą o rowerzystach i pieszych.

- Trzeba pamiętać, że przy okazji przebudowy ul. Niemodlińskiej na Zaodrzu, powstaje cały system ścieżek i przejazdów przez skrzyżowania- mówi Sławomir Szota, oficer rowerowy z Opola. - Nowe przejazdy powstaną też na rondzie, które budowane jest na skrzyżowaniu Chabrów z Luboszycką. Przejazdy zostały wytyczone też na skrzyżowaniu ulic Sosnkowskiego, Bytnara Rudego oraz Mikołajczyka.

Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.