Ścieżka rowerowa powstaje przy Częstochowskiej w Opolu

Czytaj dalej
Fot. Fot. Sławomir Mielnik
Sławomir Draguła

Ścieżka rowerowa powstaje przy Częstochowskiej w Opolu

Sławomir Draguła

400 tysięcy złotych kosztuje szlak dla pieszych i cyklistów, który powstaje przy ul. Częstochowskiej. Ścieżki budowane są też w ramach robót prowadzonych na ul. Niemodlińskiej na opolskim Zaodrzu.

- I bardzo dobrze, że budują tę ścieżkę, bo bez niej, dojazd rowerem, czy dojście pieszo do działek usytuowanych na ulicy Częstochowskiej, jest utrudnione i niebezpieczne - mówi Antoni Wisłocki, rowerzysta z Opola.

To prawda. Chodnik na ulicy Częstochowskiej kończy się przy stacji Opole Gosławice. Potem piesi idący w stronę ul. Arki Bożka, muszą korzystać z pobocza bardzo ruchliwej drogi, która jest wylotem z Opola m.in. na Częstochowę i Warszawę.

- Zgadzam się, brakowało połączenia szlaku pieszo-rowerowego od stacji do istniejącej już ścieżki w okolicy skrzyżowania z ul. Arki Bożka, ale to się niebawem zmieni - zapewnia Mirosław Pietrucha, wiceprezydent Opola.

Miejski Zarząd Dróg w Opolu ruszył już bowiem z budową kilkusetmetrowego odcinka.

Rowerzyści pojadą, a piesi pójdą nową ścieżką pod koniec sierpnia

- To będzie ścieżka dla pieszych i rowerzystów o nawierzchni bitumicznej - dodaje wiceprezydent Pietrucha. - Zakończenie prac planujemy w końcówkę sierpnia.

Koszt inwestycji to 400 tysięcy złotych. Robotnicy wytyczyli już ślad przyszłego traktu i wykonują roboty ziemne, potem zrobią podbudowę ścieżki i wyleją na asfalt.

To niejedyne inwestycje, które wykonywane są w mieście z myślą o rowerzystach i pieszych.

- Trzeba pamiętać, że przy okazji przebudowy ul. Niemodlińskiej na Zaodrzu, powstaje cały system ścieżek i przejazdów przez skrzyżowania- mówi Sławomir Szota, oficer rowerowy z Opola. - Nowe przejazdy powstaną też na rondzie, które budowane jest na skrzyżowaniu Chabrów z Luboszycką. Przejazdy zostały wytyczone też na skrzyżowaniu ulic Sosnkowskiego, Bytnara Rudego oraz Mikołajczyka.

Sławomir Draguła

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.