Salon groomerski YORK – Psi fryzjer

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Salon groomerski YORK – Psi fryzjer

Materiał informacyjny

Salon specjalizuje się w pielęgnacji małych psów do 10 kg.

Wasz pupil nie będzie narażony na spotkanie z dużym psem i zabiegi pielęgnacyjne przejdzie w spokojnej, komfortowej atmosferze.

W ofercie szeroka gama usług:

Stali psi klienci mogą liczyć na gratisowe obcinanie pazurków pomiędzy wizytami.

W mojej pracy liczy się jakość, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie czworonoga.
Dbam o to, aby psy czuły się komfortowo, bezstresowo, otoczone ciepłem jak w swoim domu. Dlatego nie mam sztywnych ram czasowych, czas pielęgnacji oraz linię profesjonalnych kosmetyków premium dostosowuję indywidualnie do każdego psa.

Do swojej pracy podchodzę całym sercem, z ogromnym zaangażowaniem i skupieniem. Ukończony podstawowy kurs z behawioryzmu oraz własne doświadczenia z prowadzenia w przeszłości hodowli piesków rasy Yorkshire Terrier(FCI) pozwalają mi dzielić się wiedzą z właścicielami pupilów z problemami natury behawiorystycznej. Na co dzień jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch suczek, Debi i Neli. Z psimi sprawami jestem zatem na bieżąco.

Salon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11-19, w soboty w godz. 10-16.

Na miejscu można zaopatrzyć się również w akcesoria i karmę dla małych piesków, są też przysmaki, kosmetyki, akcesoria do pielęgnacji, zabawki, obroże, szelki, smycze.

Poniżej kilka rad, jak dobrze przygotować zwierzaka do wizyty w salonie u psiego fryzjera, zmniejszyć jego niepokój i sprawić, by wykonywane zabiegi były dla niego przyjemnością.

Przyzwyczajaj psa do zabiegów pielęgnacyjnych
Jeśli chcesz, aby pierwsza wizyta u groomera odbyła się w miarę spokojnie, przyzwyczajaj psa do podstawowych zabiegów od momentu, w którym pojawi się on w Twoim domu. Regularnie wyczesuj sierść, sprawdzaj uszy i oglądaj pazury. Ważne, aby w trakcie „przeglądu” psiego przyjaciela dokładnie dotykać go w różnych miejscach: przytrzymać łapkę, unieść ogon, czy podnieść pysk i pogłaskać po różnych obszarach szyi i karku. W ten sposób pies będzie przyzwyczajony do dotyku w różnych obszarach i nie powinien zareagować paniką na zabiegi pielęgnacyjne wykonywane przez fryzjera. Jeśli Twój pies ma z tym problem, to możesz przeprowadzać to w formie szkoleń, czy zabawy i po każdym cierpliwym zniesieniu “przeglądu” nagradzać swojego przyjaciela przysmakiem lub zabawą np. piłką bądź szarpakiem.

Oswajaj psa z różnymi akcesoriami
Wizyta u groomera wiąże się z obecnością wielu przedmiotów, których pies może nie znać. Dlatego dobrze jest zaznajomić go z nimi w bezpiecznym, domowym otoczeniu. Zaproś psa do łazienki, gdy suszysz głowę i delikatnie zbliż do niego suszarkę, tak aby miał szansę oswoić się zarówno z dźwiękiem, jak i z ciepłym podmuchem powietrza. Weź nożyczki i „potnij” nimi powietrze, siedząc obok psa, a następnie (jeśli nie reaguje) to nieco bliżej tułowia i pyska. To samo zrób z cążkami do pazurów i maszynką do golenia. Im lepiej pies pozna widok i odgłos różnych urządzeń, tym mniejszy stres przeżyje u groomera.

Zapraszam!

ELŻBIETA OBLICKA

Sklep dla zwierząt "YORK" oraz strzyżenie psów

ul. Wiejska 112A, 45-240 Opole

tel. 503373642

https://www.facebook.com/YorkOpole/

Materiał informacyjny

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.