Krzysztof Strauchmann

Sąd: nyski bon wychowawczy jest niezgodny z konstytucją

Nysa jest jedyną gminą w Polsce, która wprowadziła taką formę pomocy dla rodzin. Nysa jest jedyną gminą w Polsce, która wprowadziła taką formę pomocy dla rodzin.
Krzysztof Strauchmann

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu po raz drugi unieważnił uchwałę Rady Miejskiej w Nysie wprowadzającą tzw. nyski bon wychowawczy. Czy korzystający z bonu mają się czego obawiać?

Po raz drugi uchwała o nyskim bonie została zaskarżona przez jedną z mieszkanek miasta, samotnie wychowującą dwójkę dzieci. W lutym ubiegłego roku WSA w Opolu pierwszy raz podzielił argumentację kobiety oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, że regulamin bonu jest sprzeczny z konstytucyjną zasadą równości. Za dyskryminujące uznał faktyczne wykluczenie z pomocy rodzin innych niż małżeństwa. Tamto rozstrzygnięcie zostało zaskarżone przez gminę Nysa do Naczelnego Sądu Administracyjnego i czeka na rozpatrzenie.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.