Mirela Mazurkiewicz

Ruszyło grzybobranie. Kto wie gdzie szukać, nie wróci do domu z pustymi rękami

„Upolowaniu” koszyczka pięknych grzybów zawsze towarzyszy porcja dobrych emocji. Warto ich zakosztować. Fot. Fot. Dariusz Gdesz „Upolowaniu” koszyczka pięknych grzybów zawsze towarzyszy porcja dobrych emocji. Warto ich zakosztować.
Mirela Mazurkiewicz

Suche lato sprawiło, że o takim wysypie, jak przed rokiem można tylko pomarzyć. Są jednak miejsca w regionie, gdzie amatorzy grzybobrania mogą liczyć na całkiem dobre zbiory.

Na Opolszczyźnie na grzyby koniecznie musicie wybrać do lasów sąsiadujących z jeziorami turawskimi. Amatorzy grzybobrania zdradzają, że w rejonie Turawy, Rzędowa, czy Szczedrzyka znajdziecie m.in. borowiki, maślaki i kanie.

W lasach pod Ozimkiem i Knieją występują natomiast borowiki, maślaki i podgrzybki. Zwłaszcza ta druga lokalizacja jest prawdziwym grzybowym zagłębiem. Na grzybobranie w tę część regionu przyjeżdżają nawet grzybiarze z województwa śląskiego.

Grzyby warto zbierać z głową, ponieważ pomyłka może kosztować nawet życie.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mirela Mazurkiewicz

Na co dzień zajmuję się sprawami społecznymi, starając się rozwiązać problemy na pozór nie do rozwiązania. Nie boję się trudnych pytań i uparcie egzekwuję odpowiedzi na nie. Czasami wyprowadzając przy tym z równowagi moich rozmówców. Największą frajdę sprawia mi obserwowanie, jak słowo pisane może zmienić (i często zmienia!) rzeczywistość wokół nas. Relacjonuję najgłośniejsze procesy sądowe w regionie. Lubię błądzić w gąszczu paragrafów, ale staram się nie tracić przy tym z pola widzenia ludzi. Konsekwentnie upominam się o prawa zwierząt. Dwukrotnie byłam nominowana do prestiżowej nagrody dziennikarskiej Grand Press w kategorii „News” (za informację o seksaferze w opolskiej policji oraz za materiał „Zabrali matkę w nocy na oczach jej dzieci” o policjantach, którzy w nocy zabrali z domu kobietę, ponieważ nie zapłaciła 2,3 tys. zł grzywny, a dwoje jej małych dzieci umieścili w pogotowiu opiekuńczym). Jestem doktorem nauk społecznych z zakresu nauk o polityce.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.