Ruszyła budowa hali produkcyjnej Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich. Pracę znajdzie 70 więźniów

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Ruszyła budowa hali produkcyjnej Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich. Pracę znajdzie 70 więźniów

Radosław Dimitrow

Ruszyła budowa hali w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich. Osadzeni będą pracować przy produkcji statywów pod instrumenty muzyczne oraz podestów scenicznych.

Nowy obiekt stanie w miejscu, gdzie niegdyś mieściła się więzienna kuchnia. Stary został wyburzony, obecnie budowane są fundamenty pod halę produkcyjną.

Będzie to parterowy budynek o powierzchni 781 metrów kwadratowych. Dyrekcja Zakładu Karnego nr 2 wybuduje go, a następnie wydzierżawi puste pomieszczenia prywatnej firmie z Kluczborka, która zajmuje się produkcją statywów i podestów scenicznych. ZK ma już podpisaną umowę w tej sprawie.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.