Ruch - Legia: 14 pseudokibiców w areszcie po burdach FILM Z KAMER POLICYJNYCH

Czytaj dalej
Fot. Maciej Gapiński/KMP Chorzów
Olga Krzyżyk

Ruch - Legia: 14 pseudokibiców w areszcie po burdach FILM Z KAMER POLICYJNYCH

Olga Krzyżyk

Mecz Ruch Chorzów - Legia Warszawa przyciągnął na stadion komplet kibiców. Wśród nich byli jednak zwykli bandyci. Podczas niedzielnego meczu na stadionie Chorzowa doszło do licznych zatrzymań kiboli. Już przed rozpoczęciem meczu pseudokibice się awanturowali. Do policyjnego aresztu trafiło 14 osób. Dzisiaj może być podjęta decyzja o karze: jedną z nich może być zamknięcie stadionu Ruchu Chorzów ZOBACZ NAGRANIE Z KAMER POLICYJNYCH

Pseudokibice Legii Warszawy przyjechali pociągiem do Chorzowa. Tam grupa ok. 700 osób w asyście policjantów szła na stadion Ruchu Chorzów. Jednak przy ulicy Wita Stwosza grupa została obrzucona z okna mieszkania różnymi przedmiotami. Policjanci musieli interweniować, aby przywrócić porządek. W trakcie tej interwencji agresywni pseudokibice zaatakowali policjantów oddziału prewencji. Znieważali ich i naruszyli ich nietykalność cielesną.

Kordon przemieścił się w kierunku stadionu. Tutaj znowu doszło do awantury. Kibice nie chcieli wejść na wyznaczony sektor. Ponownie policjanci zostali obrzuceni kamieniami i innymi przedmiotami. Mundurowi wykorzystali armatkę wodną do uspokojenia kibiców. Po chwili zapanował spokój, a kibice zajęli swoje miejsca na stadionie. W tym czasie policjanci zatrzymali i doprowadzili do komisariatu 22-letniego mieszkańca Chorzowa, który sprowokował do agresywnego zachowania kibiców przyjezdnych. To on rzucał z mieszkania różnymi przedmiotami.

Jaka kara za zamieszki w Chorzowie związane z meczem Ruch - Legia?

Zatrzymano również 43- letniego kibica z Warszawy, który znieważył policjantów. W trakcie meczu również doszło do dwóch incydentów. Jeden z kibiców miejscowej drużyny odpalił racę świetlną, natomiast podczas drugiej połowy 4 kibiców Legii opuściło swoje miejsca i przedostało się do sektora buforowego. Sprowokowani kibicie chorzowskiej drużyny zaczęli iść w stronę sektora gości, niszcząc bramę i element ogrodzenia sektora buforowego. Policjanci musieli użyć gazu łzawiącego i granatów hukowych, aby zaprowadzić porządek w tym sektorze. Chorzowscy pseudokibice wraz z interwencją policji przenieśli swoją agresję właśnie na policjantów. Obrzucali ich kamieniami i różnymi innymi przedmiotami.

Po tym starciu zatrzymano 6 najbardziej agresywnych pseudokibiców, którzy trafili do policyjnego aresztu. Mecz został dokończony. W jego trakcie już nie było innych zdarzeń.

Jednak tuż po zakończeniu meczu grupa około 150 pseudokibiców chorzowskiego klubu zebrała się w rejonie bocznicy kolejowej, gdzie czekała na pociąg, którym mieli jechać kibice Legii Warszawy. Pociąg zdążył przyjechać, a kibice wpadli do wagonów i wyrzuciła na tory kolejowe elementy bagażu i odzieży należącej do kibiców gości. Pseudokibice rozpalili także w kilku wagonach rozpylili gaśnice proszkowe. Policjanci zatrzymali od razu 4 mężczyzn w wieku od 17 do 25 lat. W trakcie meczu policjanci zatrzymali także 50-letniego mieszkańca Czeladzi, który znieważył mundurowych z chorzowskiego zespołu konnego. Zatrzymany został także 16-latek z Mysłowic, który odpalił materiały pirotechniczne w trakcie meczu.

Łącznie policjanci zatrzymali 14 pseudokibiców - 13 drużyny miejscowej i 1 drużyny gości.

W związku z zamieszkami przed, na i po meczu Ruch - Legia dzisiaj może zapaść decyzja o karze. Jedną z nich może być zamknięcie stadionu Ruchu Chorzów.

KIBOLE NISZCZĄ STADION RUCHU CHORZÓW - ZOBACZ NAGRANIE

- Większość zatrzymanych to kibice Ruchu Chorzów. Część jest podejrzana o o dokonanie czynnej napaści i zakłócania porządku, chodzi o 6 osób. Kolejne 4 osoby zostały zatrzymane, kiedy po meczu włamały się do pociągu, którym jechali kibice Legii Warszawa - informował nas w poniedziałek st. asp. Arkadiusz Bień z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

*Rodzina i przyjaciele z GKS Katowice żegnają tragicznie zmarłego 19-latka WIDEO
*Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
*Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
*Alarm bombowy w centrum Katowic EWAKUACJA
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Olga Krzyżyk

Komentarze

17
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ślazak

do takiej bandy to strzelać i nie cackać się !!!

falco

miejsce bydła jest w stajni

ben

a co się będzie działo na Stadionie Sląskim tam kibole Ruchu będą mieli co rozbijać

Gucio

Zdecydowanie takich kiboli należy bez zastano wieniawskiego utylizować, najpierw przez policję siłą w trakcie jakiś zamieszek, a następnie srogi kary, grzywne i tak dalej żeby się z tego potem nie mogli wygrzebać. Choć to zapewne mała walka z wiatrakami. Nie waźne jakby z takimi nie walczyć, tego typu głąbów zawsze będzie od groma....

Gość

Czy konie musiały pojawić się na peronie? Rozumiem, że tresowane (szkolone) ale są granice rozsądku

ciekawy

Zatrzymano kiboli Ruchu i jednego Legii(chyba ten z Czeladzi)
Jak widać kibole Ruchu do bojówek Macierewicza nie należą,a Legii mają pełną ochronę,bo przecież w telewizji widziałem,jak kibole obydwu drużyn biorą udział w bójce.
Ale widzę,że prasa przyjęła linię rządu.
Zresztą to nie pierwszy raz,że ci z Ruchu są traktowani zupełnie inaczej.Już od Gdyni.

hoop

zamknąć stadion dla dziczy,a na ulicy spacyfikować aż zasrańcy się posrają.

Lord z Klimzowca

Jedno pytanie: czemu ich mordy sa zamazane??? Mysle, ze wszyscy chorzowscy podatnicy maja prawo wiedziec kto demoluje mienie publiczne. Niestety chorzowski stadion to wylegarnia patologii. Wszyscy Ci pseudo kibice powinni zostac wylapani i wyslani do obozow pracy, zeby mogli odpracowac zniszczenia. Wielki wstyd dla calego Chorzowa.

xawier

Pozytywna energia ... chorzów jest super.... .

Przedsiębiorca

Już się przyzwyczaiłem do tego, że przy okazji meczu odbywa się to chore widowisko z udziałem kibiców, ale chciałbym zapytać, dlaczego za każdym razem, na terenie Chorzowa Batorego niszczone są lokalne reklamy, banery i inne przedmioty należące do lokalnych przedsiębiorców (również kibiców Ruchu) ? O co chodzi, dlaczego uderzacie w ludzi którzy dają Wam lub Waszej rodzinie pracę ?

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.