"Rozpaliliśmy konflikt, 
to sami go teraz ugaśmy" [ROZMOWA]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Archiwum Prywatne
Krzysztof Ogiolda

"Rozpaliliśmy konflikt, 
to sami go teraz ugaśmy" [ROZMOWA]

Krzysztof Ogiolda

Rozmowa z dr. Kamilem Minknerem z Zakładu Teorii Polityki i Myśli Politycznej Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego.

Prezydent Izraela 
wypowiedź premiera Morawieckiego o „żydowskich sprawcach” Holokaustu nazwał nowym dnem. Pan też tak surowo tę wypowiedź ocenia?
Nie lubię szafować skrajnymi epitetami, bo to grozi tym, że nam wkrótce zabraknie słownika. Ale uważam, że wypowiedź premiera była nieprzemyślana i w tym kontekście społeczno-politycznym, w jakim się obecna ekipa rządowa znajduje, to wypowiedź szkodliwa.

"Sprawy polsko-żydowskie są zbyt ważne i poważne, by je zostawiać tylko politykom". Czytaj całą rozmowę na temat konfliktu na linii Polska-Izrael.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.