Liliana Bogusiak

Różne propozycje dla seniorów wspólnego spędzania czasu

Marynaty domowej roboty - kto nie chciałby mieć takich w spiżarce. Fot. Fot. archiwum polska press Marynaty domowej roboty - kto nie chciałby mieć takich w spiżarce.
Liliana Bogusiak

Lubisz gotować czy wolisz się bawić? Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Projekt - Senioralne Przetwory

Fundacja KOLOROWO zaprasza seniorów w dniach 27 lipca, 31 lipca, 17 sierpnia i 24 sierpnia do wspólnego spędzania czasu, a jednocześnie do dzielenia się swoją wiedzą, umiejętnościami i kulinarnymi tradycjami rodzinnymi.

„Senioralne Przetwory” to warsztaty, w ramach których uczestnicy będą przygotowywali marynaty. Być może znajdą się wśród nich osoby, które zechcą uszyć fartuszki kuchenne dla pozostałych uczestników zajęć. Pozostałe skrawki bawełny zostaną wykorzystane do przygotowania „kapeluszy” na zakrętki.

Każdy z uczestników projektu otrzyma swój fartuszek, który podpisze pisakiem do malowania na materiale. Receptury w trakcie spotkań będą zapisywane i powstanie z nich zbiór przepisów na przetwory przygotowywane na zajęciach. Każdy uczestnik będzie mógł podzielić się tradycyjnym przepisem, ale również poznać nowe receptury.

Zapisy pod nr. tel. 505 925 927. Wspólne gotowanie będzie odbywać się zazwyczaj przy ulicy Narutowicza 40/4a.

Gramy i wygramy
Spotkania dla seniorów przy planszówkach

Grupa Grajasy zaprasza łodzian w wieku 60+ do wspólnej zabawy przy grach planszowych. Spotykania będą się odbywać w każdy poniedziałek, począwszy od 29 lipca, do drugiego tygodnia listopada, w Muzeum Farmacji przy pl. Wolności 2. Początek o godz. 12.

Ten rodzaj aktywności sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej, jest gimnastyką dla mózgu, poprawia koncentrację i pamięć. Na spotkania - organizatorzy zachęcają - można zabrać wnuki. Przewidziano poczęstunek. Na koniec sierpnia i na koniec października zorganizowany zostanie turniej gier planszowych. Pierwsze trzy miejsca będą nagrodzone.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 539 521 563.

Oba projekty realizowane są dzięki dofinansowaniu z Budżetu Miasta Łodzi w ramach Mikrograntów dla Seniorów 2019

Liliana Bogusiak

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.