Sławomir Draguła

Rondo w Reńskiej Wsi. Wiemy kto chce je budować

Skrzyżowanie dróg krajowych nr 38 i 45 oraz wojewódzkiej 418 w Reńskiej Wsi jest jednym z najniebezpieczniejszych w regionie. W przyszłym roku powstanie Fot. Archiwum/Mario (O) Skrzyżowanie dróg krajowych nr 38 i 45 oraz wojewódzkiej 418 w Reńskiej Wsi jest jednym z najniebezpieczniejszych w regionie. W przyszłym roku powstanie tu rondo turbinowe.
Sławomir Draguła

Cztery firmy chcą przebudować ośmiokilometrowy odcinek drogi krajowej nr 45 pomiędzy Reńską Wsią a Poborszowem w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Chodzi o skrzyżowanie dwóch dróg krajowych nr 38 i 45 oraz wojewódzkiej 418 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Do wypadków dochodzi tu regularnie co kilka tygodni.

Przyczyną niemal zawsze jest wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierowców jadących od strony Pawłowiczek i Głubczyc.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.