Rok 2017 był dla kierowców łaskawszy. OC u nas staniało

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Jakubczak
Katarzyna Paczewska

Rok 2017 był dla kierowców łaskawszy. OC u nas staniało

Katarzyna Paczewska

Po galopujących wzrostach cen OC w 2016 r., kiedy to podwyżki przekroczyły 50 proc., rok 2017 okazał się dla kierowców dużo łaskawszy. W Kujawsko-Pomorskiem ceny spadły o 4 proc., a w Pomorskiem o 1 proc.

W skali ogólnopolskiej, na koniec zeszłego roku za OC płaciliśmy średnio 684 zł, czyli o 3 proc. mniej niż przed rokiem (706 zł) - wynika z najnowszego zestawienia multiagencji CUK Ubezpieczenia. W większości województw ceny spadły o kilka procent, a mieszkańcy tylko 4 województw musieli się zmierzyć z niewielkimi podwyżkami.

W Kujawsko-Pomorskiem ceny OC rok do roku (grudzień 2017 do grudnia 2016) spadły o 4 procenty, a w Pomorskiem o 1 procent. Największy spadek o 8 proc. odnotowano w Lubuskiem, a największy wzrost o 4 proc. w Opolskiem.

Jak zmieniały się średnie ceny OC miesiąc po miesiącu w 2017 roku w naszym województwie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.