Rodzina Tomechnów - biznes rodzinny

Czytaj dalej
Fot. fot. Sławomir Mielnik
Red

Rodzina Tomechnów - biznes rodzinny

Red

Złota Spinka 2017 w kategorii Biznes.

- Niezmiernie mi miło, że mogę tu reprezentować naszą rodzinę – mówił Michał Tomechna po odebraniu nagrody . - Szczególnie serdecznie chcę podziękować mojej żonie, która wspiera mnie w różnych, czasami dziwnych pomysłach od ponad szesnastu lat. Powinni tutaj stać ze mną pozostali członkowie firmy, ale wtedy scena mogłaby być ciut za mała. Zadano mi pytanie, czego można nam zazdrościć. Mnie osobiście można zazdrościć mojej żony. Firmie można zazdrościć wspaniałych menedżerów, jakich mamy. I wspaniałych pracowników, którzy tworzą firmę. Niektórzy z nich współpracują z nami ponad 15 lat. Bez takich ludzi firma nie mogłaby się tak rozwijać. Bo to ludzie ją tworzą. Dziękuję kapitule za dostrzeżenie takiej rodzinnej formy jak nasza.
Rodzinna firma państwa Tomechnów działa na opolskim rynku od ponad 20 lat. Zakładali ją rodzice: Franciszek i Małgorzata. W tej chwili pracują w niej także synowie (Michał, Krzysztof i Tomasz) z żonami (Gabrielą, Agnieszką i Iloną) i córka Sabina z mężem Arturem.

Tomechnowie zaczynali od uruchomienia sklepów w Chrząszczycach i Prószkowie. W 2002 roku „porwali się” na budowę galerii handlowej „Centro”. Sześć lat temu postawili w Prószkowie trzygwiazdkowy hotel „Arkas” z 43 pokojami, strefą Wellness&SPA, salą fitness.

- Położenie blisko Opola pozwalało sądzić, że nasza oferta będzie atrakcyjna i tak jest - ocenia Michał Tomechna. Hotelem zarządzają panie, sklepami i zaopatrzeniem - panowie. Rodzinny biznes daje pracę około 130 osobom.

Głowa rodu - pan Franciszek – mówi, że dziś liderami w firmie są dzieci.

Wyróżnienia w tej kategorii:

Wojciech Paruzel - dyrektor i członek zarządu Diehl Controls Polska w Namysłowie.
Radosław Gliński - dyrektor zarządzający Nestro i Netecs ze Starego Olesna.

Red

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.