Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Robert Biedroń: Nie wystartuję w wyborach prezydenckich. Prędzej czy później będę musiał wrócić do polskiej polityki WYWIAD

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrowski
Bartosz Wojsa

Robert Biedroń: Nie wystartuję w wyborach prezydenckich. Prędzej czy później będę musiał wrócić do polskiej polityki WYWIAD

Bartosz Wojsa

Robert Biedroń, prezydent Słupska, odwiedził w zeszłym tygodniu miasta woj. śląskiego: Katowice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój i Mikołów. Mówi, że ta wizyta nie była związana z kampanią wyborczą, ale jednocześnie chciał wysondowac, czy Ślązacy go lubią. Próbował nawet godać. Tylko w rozmowie z nami zdecydował się zdradzić swoje plany na polityczną przyszłość.

Będzie pan kandydował w wyborach prezydenckich czy nie?
Tak! Planuję jesienią startować w wyborach prezydenckich, już się do tego przygotowuję.

Na prezydenta Słupska.
Tak (śmiech). Wiem, że chodziło panu o inną odpowiedź.

Ci, którzy pojawili się w Katowicach czy Mikołowie na spotkaniach z panem mają chyba nadzieję, że jednak będą to wybory na prezydenta Polski.
Na spotkaniach z ludźmi widzę tę polityczną tęsknotę za mną, słyszę, jak ludzie mówią: „Biedroń, startuj”, ale myślę, że to dlatego, że mamy dziś do czynienia z bardzo słabą opozycją parlamentarną i ludzie tęsknią za pewnymi wartościami, które za mną stoją. To nie tak, że tęsknią konkretnie za Biedroniem. Chodzi raczej o to, że w Polsce jest zapotrzebowanie na pewne wartości, styl działania, który jest związany ze mną: wolność, równość, tolerancję, transpa-rentność, sprawiedliwość społeczną. Musimy zastanowić się nad tym, co zrobić, by te wartości znalazły się w życiu publicznym i politycznym.

Wyborom na prezydenta Polski mówi pan definitywne „nie”?
Chcę zdementować plotki i dywagacje medialne, że moje wizyty w miastach na Śląsku to jakiś początek kampanii wyborczej na prezydenta Polski, bo tak nie jest. Wybory prezydenckie są za ponad dwa lata, nikt rozsądny nie zaczyna kampanii tak wcześnie, chyba że w Stanach Zjednoczonych, ale tam są inne standardy. Na pewno jednak to, co dzieje się w Polsce, nie jest mi obojętne. Ja pokazuję, że polityka może być inna, fajniejsza, ciekawsza i bardziej ludzka. Mam dylemat, bo widzę, co się dzieje w kraju i zastanawiam się, czy nie powinienem wrócić do polityki ogólnopolskiej.

Dowiedz się:

  • czy Robert Biedroń wystartuje w wyborach prezydenckich?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Wojsa

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

AJB

"Robuś, usłysz jak cię błaga lud, Robuś, uczyń dla nas cud!" ;)

Polihistor

Ach, jakaż szkoda! :-)

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.