Bogumiła Rzeczkowska

Rewitalizacja Ustki dobiega końca

To miejsce zupełnie odmieniło swój wygląd. Nowy budynek został już sprzedany Fot. Fot. Mariusz Surowiec To miejsce zupełnie odmieniło swój wygląd. Nowy budynek został już sprzedany
Bogumiła Rzeczkowska

Kolejne dwa budynki znikają z powierzchni Ustki. UTBS rozstrzygnęło dwa przetargi na rozbiórkę i budowę nowych domów przy ul. Czerwonych Kosynierów 14 i ul. Sprzymierzeńców 10.

Trzy firmy były zainteresowane wyburzeniem i postawieniem nowych budynków w ramach rewitalizacji Ustki, którą od z górą dziesięciu lat prowadzi Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

W kwietniu odbyły się dwa przetargi, w których wystartowały trzy firmy, chętne do prac przy obu adresach. I tak: na Kosynierów 14 UTBS przeznaczyło 1,050 mln zł.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.