Reorganizacja szkół w Ozimku budzi emocje wśród rodziców. Radni dali pomysłowi zielone światło

Czytaj dalej
Fot. Szkoła Podstawowa w Antoniowie
Mirela Mazurkiewicz

Reorganizacja szkół w Ozimku budzi emocje wśród rodziców. Radni dali pomysłowi zielone światło

Mirela Mazurkiewicz

Plan jest taki, by szkołę nr 1 zlikwidować, a podstawówkę w Antoniowie przekształcić. Gmina argumentuje, że za takim rozwiązaniem przemawia zarówno prognoza demograficzna, jak i ekonomia. Część rodziców nie chce reorganizacji, obawiając się, że odbije się ona na ich pociechach.

- Obecnie na bardzo małym obszarze mamy cztery szkoły: trzy w Ozimku i jedną w Antoniowie. W 2020 roku w gminie urodziło się o 32 dzieci mniej niż w 2014 roku i my na te zmiany demograficzne musimy reagować – przekonuje Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka.

Gmina stoi na stanowisku, że panaceum na tę sytuację będzie reorganizacja. W praktyce oznacza ona, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku zostałaby zlikwidowana, a podstawówka w Antoniowie przekształcona. Dzieci z tych szkół mogłyby trafić do SP nr 3 przy ul. Korczaka w Ozimku.

– W „trójce” uczy się ponad 500 uczniów, choć szkoła ma potencjał na 1200 – podkreśla burmistrz. - W tej chwili zdarzają się tu klasy 23 osobowe. Dla porównania w „jedynce” czy w szkole w Antoniowie są klasy 7-8 osobowe. To znaczna dysproporcja, którą my chcielibyśmy wyrównać. Intencja jest taka, by klasy były równe, kilkunastoosobowe i nie przekraczały 20 uczniów.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mirela Mazurkiewicz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.