Remont Góry św. Anny będzie mniejszy niż planowano

Czytaj dalej
Radosław Dimitrow

Remont Góry św. Anny będzie mniejszy niż planowano

Radosław Dimitrow

Nie 40, a 8 milionów złotych dostaną strzeleckie starostwo i gmina Leśnica na remont Góry św. Anny. Prace mają ruszyć wiosną 2018 roku.

Sprawa dotyczy planów inwestycyjnych, które tworzone były przez ostatnie 4 lata. Zakładały one remont najważniejszych zakątków Góry św. Anny, żeby stała się ona jeszcze bardziej atrakcyjna dla pielgrzymów i turystów.

Opracowana koncepcja przewidywała m.in. odnowienie rynku, kamiennego amfiteatru wraz ze ścianami oporowymi, Pomnika Czynu Powstańczego (wraz z zabezpieczeniem skarpy za pomnikiem).

 • Samorządowcy będą mogli wyremontować mniej, niż pierwotnie zakładali

 • Góra św. Anny do 2021 roku ma być prawdziwą perełką
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.